Arcibiskup Sorrentino: Františkova ekonomika nabízí "naději na hospodářskou obnovu"

Autor: Francesca Merlo Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Vatikán a zahraničí
Datum publikace22. 9. 2022, 12.15

Assiský arcibiskup Domenico Sorrentino se dělí o své naděje spojené se setkáním Františkova ekonomika, která se koná 22.-24. září v Assisi.

"Je zřejmé, že v ekonomice něco nefunguje."

Podle arcibiskupa Domenica Sorrentina, který stojí v čele diecéze Assisi-Nocera Umbra-Gualdo Tadino, mnoho lidí v našem světě nesmírně bohatne, zatímco jiní živoří v chudobě. "Na světě je mnoho lidí, kteří trpí naší lhostejností," uvedl pro Vatican News.

Vytyčení cesty k hospodářské obnově

Papež František pozval do středoitalského Assisi mladé ekonomy, podnikatele a studenty, aby se zabývali globální nerovností. Jejich cílem je dát hlavy dohromady v naději, že se jim podaří vytyčit cestu k ekonomickému systému, který do hospodářského růstu zapojí i nejchudší vrstvy společnosti.

Arcibiskup Sorrentino poznamenává, že nefunkční světový ekonomický systém je především politickým problémem, ačkoli každý člověk na této planetě je do tohoto problému zapojen a je zodpovědný za to, aby pomohl najít řešení.

Vzhledem k tomu, že Assisi je rodištěm svatého Františka, může být podle biskupa město vnímáno jako symbol, který může v mladých lidech vzbudit odvahu nastoupit novou cestu ekonomické obnovy.

"Papež František může s pomocí této inspirující ikony - svatého Františka," řekl arcibiskup Sorrentino, "poslat [tyto mladé lidi] domů spolu s velkou sítí kontaktů a pomoci jim vytvořit pro svět něco velmi krásného."

Papež František Mladí v církvi

image:Image Poslední rozhovory
Poslední rozhovory Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
image:Image Nebojme se snít
Nebojme se snít papež František
image:Image Teologie těla
Teologie těla Jan Pavel II.
image:Image Papež Pavel VI.
Papež Pavel VI. Agostino Casaroli, Jaroslav Šebek