Betlémské světlo pokoje do ukrajinských měst a vesnic

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Datum publikace9. 12. 2022, 17.36

Ukrajinští skauti přinesou betlémské světlo pokoje obyvatelům všech oblastí Ukrajiny, včetně území osvobozených od ruské okupace. Oznámila to Národní skautská organizace Ukrajiny Plast, uvedl deník Svatého stolce v dnešním vydání.

image:Image 21/source/orig/20665_18125_0_844.jpeg
Foto: Vatican Media

Každoroční skautská iniciativa spočívá v zapálení lampy v jeskyni baziliky Narození Páně v Betlémě a v šíření jejího světla ve většině evropských zemí. Ukrajinští skauti převezmou plamen od polských a slovenských skautů a v neděli 11. prosince bude světlo převezeno do katedrály svatého Michala v Kyjevě, kde bude předáno hlavě ukrajinské pravoslavné církve, metropolitovi Epifaniovi. Odtud bude Světlo míru rozdáno přítomným a odvezeno do měst a vesnic osvobozených od ruské invaze spolu s vánočními balíčky pro děti.

Zdroj: L´Osservatore Romano

Válka na Ukrajině