Biskup Baxant: Modlím se za všechny zasažené požárem v Českém Švýcarsku

Zdroj:Česká biskupská konferenceČeská biskupská konference
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Litoměřická diecéze
Datum publikace27. 7. 2022, 11.29

České Švýcarsko, které se nachází na území Diecéze litoměřické, sužuje od neděle požár nebývalých rozměrů. "Myslím v těchto dnech na všechny, kdo přišli o své domovy, museli se evakuovat či byli jakkoliv ohněm postiženi. Děkuji všem hasičům a dobrovolníkům, kteří pomáhají požár uhasit a i na ně pamatuji ve svých modlitbách," říká litoměřický biskup Mons. Jan Baxant k této tragédii. Diecézní charita Litoměřice dnes také vyhlásí sbírku na pomoc občanům, kteří byli požárem zasaženi.

image:Image 15/source/orig/14647_pravcicka-brana-2.jpg
Ilustrační foto

Mons. Jan Baxant, litoměřický biskup, je osobně v kontaktu se starosty zasažených obcí a k situaci ve své diecézi uvádí: "České Švýcarsko je jedním z nejkrásnějších míst litoměřické diecéze a mám zde mnoho přátel. Soucítím se všemi, kteří jsou tímto požárem zasaženi. Jsme připraveni občanům pomoci jak materiálně, prostřednictvím naší diecézní Charity, tak i poskytnout duchovní podporu ze strany kněží. Myslím v těchto dnech na všechny, kdo přišli o své domovy, museli se evakuovat či byli jakkoliv ohněm postiženi. Děkuji všem hasičům a dobrovolníkům, kteří pomáhají požár uhasit a i na ně pamatuji ve svých modlitbách."

Podle ředitelky Diecézní Charity Litoměřice Karolíny Wankovské Charita Česká Kamenice, která je v první linii, již aktivovala pomoc občanům, kteří byli požárem zasaženi, a je součástí krizového štábu města Děčín. "Charita Česká Kamenice poskytla volná lůžka k ubytování, materiální a humanitární pomoc a krizovou intervenci," uvádí ředitelka. Charita spolupracuje se starosty obcí, celou situaci monitoruje a je připravena pomoci s evakuací obyvatel do bezpečí a zajištění materiální pomoci.

Dnes také Diecézní charita Litoměřice vyhlásila humanitární sbírku, jejíž výtěžek by měl pomoci občanům, kteří byli požárem zasaženi. Pomoci můžete zde.

Život z víry Biskupové

image:Image Život v kostele