Busta arcibiskupa Karla Otčenáška v Trmicích

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace16. 8. 2022, 9.21

V neděli 28. 8. 2022 v 11. 00 hod. srdečně zveme na slavnostní odhalení busty Mons. Karla Otčenáška v kostele Narození Panny Marie na Václavském náměstí v Trmicích.

image:Image 16/source/orig/15396_12402_0_image.jpg

Program:

11.00 hod. Mše svatá, která bude zároveň poutní oslavou svátku Narození Panny Marie. Slavit ji budou Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický a Mons. Josef Kajnek, pomocný biskup královéhradecký.

Trmice u Ústí nad Labem se na dvě desítky let staly domovem arcibiskupa Karla Otčenáška, když mu státní režim neumožnil působit v jeho domácí hradecké diecézi, natož, aby se v ní mohl ujmout biskupského úřadu. Bylo to prakticky vyhnanství, ale otec Karel přijal svůj úděl se sobě vlastní vstřícností a aktivitou, a přestože nezpřetrhal svá pouta s Hradcem Králové, zapsal se nesmazatelně do dějin trmické farnosti. A zejména do srdcích svých farníků, kteří na něj dodnes s láskou vzpomínají.

Osobnosti

image:Image Deníky (1973 - 1983)
Deníky (1973 - 1983) Alexander Schmemann
image:Image Nebojme se snít