Chraňme více matky a těhotné ženy, vyzývají američní biskupové

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Datum publikace7. 10. 2022, 11.34

Sto dní po přelomovém rozhodnutí Nejvyššího soudu USA o umělých potratech vyzvali katoličtí biskupové k "radikální solidaritě" s těhotnými ženami. Matky by měly být "chráněny a podporovány", prohlásil ve středu arcibiskup z Baltimoru William E. Lori, který předsedá Výboru pro ochranu života při tamní biskupské konferenci. "Je zodpovědností nás všech stát při matkách v nouzi a poskytnout jim materiální a emocionální podporu, kterou potřebují," zdůraznil.

image:Image 18/source/orig/17453_maminka-s-ditetem.jpg
Foto: Pixabay

Nejvyšší soud USA na konci června rozhodl, že z ústavy nelze odvodit žádné základní právo na potrat. Tím bylo zrušeno přelomové rozhodnutí v případě Roe versus Wade z roku 1973. Odpovědnost za potratové zákony nyní opět leží na jednotlivých amerických státech.
Několik států vedených republikány v poslední době potratovou politiku zpřísnilo. Žádný celofederální zákon v této věci v USA neexistuje.

Zdroj: Kathpress

Ochrana nezletilých v církvi Život z víry Biskupové

image:Image Vyznání na hraně času a věčnosti I.
Vyznání na hraně času a věčnosti I. Karel Skalický
image:Image Víra se musí zalévat modlitbou
Víra se musí zalévat modlitbou Jaroslava Krejčí
image:Image České paměti
České paměti Jiří Rajmund Tretera
image:Image Život papeže Jana XXIII.
Život papeže Jana XXIII. Thomas Cahill