Evropští biskupové budou slavit společnou mši za Evropu

Zdroj:Česká biskupská konferenceČeská biskupská konference
Datum publikace22. 9. 2022, 17.06

Bohoslužbu pořádá Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE). V Bruselu se při ní u jednoho oltáře sejdou biskupští zástupci všech členských zemí.

image:Image 17/source/orig/16766_14192_0_banner-3370970-1920.jpeg

U příležitosti podzimního zasedání COMECE a v souvislosti s českým předsednictvím v Radě EU zvou evropští biskupové zemí srdečně na „Mši za Evropu“. Uskuteční se v kostele Notre Dame des Victoires au Sablon v Bruselu, a to ve středu 12. října 2022 v 19 hodin. Bohoslužbu budou společně slavit biskupští delegáti všech 27 členských zemí.

Mše zahájí zasedání, na kterém bude ve dnech 12. až 14. října COMECE jednat o socioekonomickém a geopolitickém významu ruské invaze na Ukrajinu. Zvláštní pozornost chtějí biskupové věnovat situaci lidí ekonomicky slabších, kterou vyvolala energetická krize.

Českou republiku při COMECE zastupuje královéhradecký biskup Jan Vokál, který je také místopředsedou této organizace.

Liturgie a bohoslužby Biskupové

image:Image Ostrovy pastýřů
Ostrovy pastýřů Petr Rybář
image:Image Století mučedníků
Století mučedníků Andrea Riccardi
image:Image Do akce jde Titus!
Do akce jde Titus! Jozef Luscoň
image:Image Syn Hamásu