František se modlí za oběti hurikánu Fiona

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Datum publikace21. 9. 2022, 23.18

Hurikán již zasáhl Karibik a nyní míří k Bermudskému souostroví, kde dosáhl kategorie 4. V Dominikánské republice a Portoriku, kam papež František zaslal soustrastný telegram a kde úřady hlásí tři mrtvé a tisíce vysídlených lidí, se sčítají povodňové škody.

image:Image 17/source/orig/16714_14154_0_844.jpeg

Škody a oběti, které za sebou zanechal hurikán Fiona, v Dominikánské republice a Portoriku, zarmoutily papeže Františka, který posílá místním církvím dva telegramy podepsané kardinálem státním sekretářem Pietrem Parolinem, v nichž svěřuje komunity v obou zemích do láskyplných rukou Panny Marie.

V poselství arcibiskupovi Santiaga de Los Caballeros a předsedovi Konference dominikánských biskupů, mons. Freddymu Antoniovi de Jesus Breton Martinezovi, papež žehná všem synům a dcerám této karibské republiky a ujišťuje o svých modlitbách, aby se Pán přimlouval a utěšoval “milovaný dominikánský lid”, který trpí. Papež také vyzval celé křesťanské společenství a lidi dobré vůle k ještě většímu úsilí o solidaritu a bratrskou blízkost vůči obětem této katastrofy, které svěřil do láskyplných a mateřských rukou Panny Marie z Altagracia.

V telegramu adresovaném předsedovi Portorické biskupské konference, mons. Rubenu Antoniovi Gonzalezovi Medinovi, biskupovi z Ponce, papež vyjadřuje tutéž blízkost a osobní modlitbu za „milovaný lid Portorika”, který truchlí nad ztrátami na lidských životech a sčítá vážné materiální škody. V zemi panuje výjimečný stav kvůli sesuvům půdy, popadaným stromům a přetrženému elektrickému vedení i zhroucení mnoha dalších infrastruktur. K požehnání, kterým papež telegram uzavírá, připojuje i v tomto případě svěření do rukou Panny Marie, Matky Prozřetelnosti.

Papež František

image:Image Nic než důvěra
Nic než důvěra papež František
image:Image Eucharistie - srdce církve
Eucharistie - srdce církve papež František
image:Image Život papeže Jana XXIII.
Život papeže Jana XXIII. Thomas Cahill
image:Image Dar radosti a naděje
Dar radosti a naděje papež František