Mary’s Meals na 33. ročníku Festivalu mladých v Medžugorje

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Vatikán a zahraničí
Datum publikace18. 8. 2022, 14.24

Atmosféra radosti a nadšení ovládla další ročník Mladifestu, kterého se zúčastnilo přes 50 tisíc mladých lidí. Během festivalu se spojili v modlitbě a díkůvzdání Panně Marii.

image:Image 16/source/orig/15528_medjugorje-mladifest-2022-12.jpg

Na začátku srpna Mary’s Meals šířilo inspirativní poselství o naději na Mladifestu v Medžugorje. Setkání mladých lidí z celého světa se konalo od 1. do 6. srpna 2022. Tento týden má v kalendáři naší charitativní organizace každoročně významné místo, protože věříme, že mnozí z mladých lidí se v budoucnu stanou našimi dobrovolníky, ambasadory nebo dokonce zakladateli dalších fundraisingových poboček Mary’s Meals.

33. ročník festivalu se nesl v duchu verše: „Učte se ode mne a naleznete pokoj“ (Mt 11, 28-30). Mary's Meals se 5. srpna prezentovalo jako celosvětového hnutí s úžasnou rozmanitostí. Představilo klíčové osobnosti organizace a více než 100 mladých dobrovolníků z mnoha zemí včetně Itálie, Španělska, Chorvatska, Slovenska, České republiky a Polska.

Zakladatel a výkonný ředitel Mary's Meals, Magnus MacFarlane-Barrow, zaujal shromážděný dav, když hovořil o současné celosvětové krizi hladu a o rostoucím významu naší práce v nejchudších a nejzranitelnějších komunitách světa. Zdůraznil, že je třeba, aby se organizace neúnavně snažila dostat k dalším hladovějícím dítem. Vyzval mladé lidi, aby podpořili její práci modlitbami, dary nebo dobrovolnictvím a dovednostmi, které pomohou rozvíjet poslání Mary’s Meals.

Jako další vystoupila Amina Swedi, ředitelka Mary's Meals v Keni. Nabídla osobní svědectví o vlastní cestě s hnutím Mary’s Meals a z první ruky popsala problémy a naléhavé potřeby dětí ve své zemi. Prezentace byla podnětná a emotivní, takže přítomní mladí lidé měli po skončení akce o čem přemýšlet.

Vrcholem programu byla italská zpěvačka Dajana, která vysvětlila jak a proč se zapojila do práce Mary’s Meals a pak zazpívala dvě písně, Signore Sono Qui (Pane, tady jsem) a Madre Dell’Amore (Matka Lásky). Setkání bylo zakončeno drsnými fakty týkajícími se celosvětového hladu, promítanými na velkoplošných obrazovkách po obou stranách pódia. Následovala výzva adresovaná poutníkům, aby se po návratu do svých domovů zapojili do činnosti hnutí.

Pokud byste se chtěli stát součástí našeho týmu dobrovolníků nebo zjistit více o činnosti našeho hnutí, navštivte www.marysmeals.cz nebo nám napište na email: info@marysmeals.cz. Můžete se rovněž podívat na stránky věnované přímo pobočce v Medjugorje www.marysmeals.ba.

Život z víry

image:Image Boží plán pro rodinu
Boží plán pro rodinu Rob Rienow
image:Image Nic než důvěra