Mladí se o víkendu setkali se svými diecézními biskupy

Autor: Eva Svobodová Zdroj:Česká biskupská konferenceČeská biskupská konference
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace21. 11. 2022, 12.03

O včerejší slavnosti Ježíše Krista Krále se uskutečnil 37. Světový den mládeže, kdy se mladí sešli ve svých diecézích jak mezi sebou, tak se svými biskupy, aby se vzájemně posílili ve víře.

image:Image 20/source/orig/19537_adsmcavos18112022-7.jpeg
Foto: Ondřej Soukup, Člověk a Víra Další foto: Člověk a Víra, DCM Plzeň

Letos poprvé se diecézní setkání mládeže konají z rozhodnutí papeže Františka místo dřívějšího předvelikonočního termínu právě v poslední den liturgického roku. Předcházel jim Týden modliteb za mládež, který se letos nesl v duchu motta „Ano Bohu“. Program víkendových setkání byl v režii jednotlivých diecézí, obvykle zahrnovala jak duchovní, tak kulturní či sportovní aktivity. Podtitulem letošního ročníku byla slova z Lukášova evangelia „Maria se vydala na cestu a spěchala,” k nimž papež František věnoval mladým své poselství zveřejněné už v létě.

Nedělní mši svatou z Opavy, kde se setkala mládež ostravsko-opavské diecéze, přenášela živě i TV Noe. Podrobnosti o průběhu jednotlivých setkání lze nalézt na webových stránkách příslušných diecézních center mládeže.

Mladí v církvi

image:Image Další příběhy pro potěchu duše
Další příběhy pro potěchu duše Bruno Ferrero
image:Image Sny pro duši