Modlitby a bohoslužby za Ukrajinu v ČR

Zdroj:Česká biskupská konferenceČeská biskupská konference
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace24. 2. 2022, 12.38

Přinášíme Vám přehled modliteb za situaci na Ukrajině. Informace průběžně aktualizujeme. Víte-li o nějaké modlitbě ve vaší diecézi, kterou neuvádíme, vložte ji přímo do pozvánek na našem webu: https://www.cirkev.cz/cs/AddEventTip.

image:Image 9/source/orig/8419_4892_0_whatsapp-image-2022-02-24-at-11-21-43_cropped.jpeg

Pražská arcidiecéze

Modlitby za mír na Ukrajině v Praze v kostele sv. Štěpána ve Štěpánské ulici proběhnou v pondělí 28.2. od 19:00, v úterý 1.3. od 18:45 a ve čtvrtek 3.3. také od 18:45. Organizuje komunita Sant' Egidio. Více informací ZDE.

Římskokatolická farnost u kostela sv. Remigia v Praze-Čakovicích srdečně zve k modlitbě růžence před čtvrteční mší svatou 24. února od 16.30. Úmysl je za mír ve světě, zvlášť na Ukrajině. Od 17.00 se bude konat mše svatá za Ukrajinu.

V pátek 25. února v 18.00 bude v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka sloužit mši svatou za mír.

Některé liturgické texty zazní v ukrajinštině. Všichni jsou srdečně zváni. Prosíme civilní autority se zvláštním protokolárním přístupem (z řad ústavních činitelů, diplomatického sboru, státní správy a samosprávy), aby se přihlásily na recepci Arcibiskupství pražského – telefon: 220 392 111.

Parkování na Hradčanském náměstí nebude možné zajistit. Mši bude živě přenášet TV Noe.

V pátek 25. února v 17.30 proběhne v kostele svatého Václava, Proboštská 3, Praha 6 - Dejvice modlitba růžence za mír na Ukrajině.

V neděli 27. února od 9:00 bude v bazilice Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi slavena poutní mše svatá za mír v Evropě a na Ukrajině

V postní době se bude v bazilice na Strahově konat vždy ve středu v 17.30 růženec (poprvé 9.3.) a v pátek v 17.30 křížovou cestu (poprvé 4.3.) za mír ve světě a za vyřešení situace mezi Ruskem a Ukrajinou.

Plzeňská diecéze

Ve čtvrtek 24. února od 19.00 do 20.00 budou kostely v Dolní Bělé, Ledcích, Všerubech, Plasích a Manětíně otevřeny k tiché modlitbě za Ukrajinu a lidi trpící válkou.

V Karlových Varech-Rybářích bude dnes 24. února sloužena mše sv. v 18.00 za vyprošení míru v době války na Ukrajině.

Dnes 24. února se bude v 18.00 v kostele Panny Marie Věrné v Ostrově konat mše svatá za obyvatele Ukrajiny, za oběti, o navrácení pokoje a za dar smíření.

Dnes 24. února se bude v 18.00 konat v kostele sv. Tomáše v Nýrsku mše svatá za Ukrajinu. Poté bude do 20.00 možné zůstat na tichou adoraci.

Diecéze ostravsko-opavská

Farnost Zlaté Hory zve do kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Městě ve čtvrtek, pátek a v sobotu vždy v 17.30 a v neděli v 8.30 k modlitbě růžence za Ukrajinu.

Diecéze královéhradecká

Diecézní centrum pro seniory v Hradci Králové zve k online bohoslužbě a modlitbě za mír na Ukrajině a ve světě dnes ve čtvrtek 24. února. Mše svatá se bude konat od 18.00, poté od 18.40 proběhne modlitba růžence. Odkaz pro online vysílání je ZDE.

Křesťanské církve ve Vysokém Mýtě zvou dnes 24. února v 18.30 do kostela sv. Vavřince ve Vysokém Mýtě ke společné modlitbě za Ukrajinu a mír ve světě. Přijďme se společně pomodlit a zapálit svíci za Ukrajinu a za naše trpící bratry a sestry.

Modlitba za mír na Ukrajině a v celé Evropě se uskuteční v noci ze soboty 26. na neděli 27. února v kostele svatého Jakuba v Kutné Hoře. Kostel bude k modlitbě otevřen od sobotních 17.00 do nedělních 9.00 hodin, po celou dobu bude na oltáři vystavena Nejsvětější svátost. Modlitba vyvrcholí společným slavením nedělní mše svaté.

Život z víry Válka na Ukrajině

image:Image Být živí v Bohu