Mše biskupa Pavla Konzbula připomněla v Moravské Nové Vsi loňské tornádo

Zdroj:Česká tisková kancelářČeská tisková kancelář
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Brněnská diecéze
Datum publikace26. 6. 2022, 16.22

Lidé 25. 6. zaplnili kostel v Moravské Nové Vsi, kde se uskutečnila mše pod celebrovaná brněnským biskupem Pavlem Konzbulem. Byla připomínkou loňského tornáda, které na Břeclavsku a Hodonínsku připravilo o život šest lidí a poničilo asi 1200 domů včetně právě kostela v Moravské Nové Vsi. Místní farář Marián Kalina uvedl, že mše je poděkováním Bohu za pomoc a také všem dobrovolníkům a dárcům.

image:Image 4/source/orig/3878_tornado-nicilo-ale-odkrylo-lidskost.jpg

Přítomní se pomodlili za zasažené tornádem, za oběti, za lidi, kteří přišli o domov. Pomodlili se i za dobrovolníky, dárce, humanitární organizace a pomocníky i za to, aby Bůh chránil obec, kraj i vlast před živelnou katastrofou. Kalina připomněl, že biskup Konzbul byl v obci hned den po tornádu. "Řekl, ať se nebojím, že to nějak půjde. Dnes děkujeme Pánu Bohu za vše, co jsme dokázali. Za pomoc lidí," uvedl farář.

"Byl to náročný rok jak po duchovní, tak materiální stránce. Povedlo se nám udělat moc věcí, vylepšily se vzájemné vztahy lidí. To je dobře. Uvědomili jsme si, že vzájemná pomoc je potřebná a že jsou chvíle, kdy na to nestačíme," dodal P. Kalina.

Život z víry

image:Image Ohrožené památky
Ohrožené památky Michal Valenčík
image:Image O málo menší než andělé