Na Maltě se konala masová demonstrace proti zmírnění potratové politiky

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Datum publikace5. 12. 2022, 11.28

Tisíce lidí o víkendu demonstrovaly v hlavním městě Malty Vallettě proti zmírnění protipotratových nařízení v tomto ostrovním státě. Podle informací deníku Times of Malta se v neděli odpoledne shromáždilo až 20 000 protestujících proti liberalizaci, kterou plánuje sociálně demokratická vláda.

image:Image 21/source/orig/20327_tehotna.jpg
Zdroj: Pixabay

Mělo jít o největší demonstraci v půlmilionové zemi za poslední roky. V čele protestu stanula bývalá maltská prezidentka Marie-Louise Coleiro Preca, zúčastnil se také maltský arcibiskup-metropolita Charles Scicluna.

Malta je jedinou zemí EU, kde jsou potraty přísně zakázány a trestně stíhány. Sankce se pohybují od 18 měsíců po tři léta odnětí svobody. Vládní sociální demokraté nedávno předložili v parlamentu návrh zákona, který počítá s několika zmírněními. Katolická církev a konzervativní opozice návrh odmítají s tím, že by to otevřelo cestu k úplné volnosti interupcí. Podle nedávných průzkumů veřejného mínění odmítá plánovanou reformu také většina maltského obyvatelstva.

Zdroj: Kathpress, timesofmalta.com

Ochrana nezletilých v církvi Život z víry

image:Image Křehká tvář rozvoje v globalizovaném světě
Křehká tvář rozvoje v globalizovaném světě Jindřich Šrajer