Na Petrov přijde třetí Pavel

Zdroj:Biskupství brněnskéBiskupství brněnské
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Brněnská diecéze
Datum publikace29. 6. 2022, 17.36

Po biskupovi Konzbulovi a generálním vikáři Kafkovi přijde na Petrov třetí Pavel. Biskupským vikářem pro pastoraci a vzdělávání se k 1. srpnu 2022 stane dosavadní velkomeziříčský farář a děkan R.D. Mgr. Pavel Šenkyřík. Ve funkci nahradí kanovníka Romana Kubína, který odchází do Prahy na pozici ředitele Sekce pro mládež České biskupské konference.

image:Image 14/source/orig/13773_snimek-obrazovky-2022-06-29-v-17-35-55.png

Životopis biskupského vikáře Pavla Šenkyříka

Pavel Šenkyřík se narodil 26. července 1976 v Brně, dětství prožil v obci Velatice. Po maturitě nastoupil v roce 1995 do Teologického konviktu v Litoměřicích a v roce 1997 na Teologickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Pět let prožil v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci, kde již po čtvrtém ročníku v roce 2001 přijal jáhenské svěcení. Po absolvování CMTF jako jáhen krátce působil ve farnosti Blansko a Adamov. Kněžské svěcení mu brněnský biskup Vojtěch Cikrle udělil 11. října 2002. Jako farní vikář poté působil ve Fryšavě pod Žákovou horou a v Krásném, později v Boskovicích a Svitávce a od roku 2003 u kostela sv. Jakuba v Brně.

Od 1. září 2005 byl Pavel Šenkyřík jmenován administrátorem brněnské farnosti u kostela sv. Augustina, po pěti letech se zde stal farářem. V tomto období působil rovněž jako spirituál na Cyrilometodějské církevní základní škole v Lerchově ulici v Brně a v roce 2013 mu byla svěřena i formace kandidátů stálého jáhenství. V srpnu 2015 byl jmenován farářem a děkanem velkomeziříčským a administrátorem ve farnostech Bory a Netín. Od 2016 je P. Pavel Šenkyřík členem Kněžské rady brněnské diecéze.

Život z víry Osobnosti

image:Image Otázky rodiny ve světě a v církvi
Otázky rodiny ve světě a v církvi Aleš Opatrný
image:Image Nic než důvěra