Nadace Josepha Ratzingera zveřejnila letošní nositele ceny za vědu a teologii

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Datum publikace7. 10. 2022, 13.51

Letošními laureáty Ratzingerovy ceny jsou francouzský teolog a americko-jihoafrický právník. Jak dnes oznámila vatikánská Nadace Josepha Ratzingera/Benedikta XVI., cenu pojmenovanou po emeritním papeži za mimořádný přínos k propojení vědy a teologie dostanou 69letý Michel Fedou a o dva roky starší Joseph Halevi Horowitz Weiler. Slavnostní předání papežem Františkem v Apoštolském paláci je naplánováno na 1. prosince.

image:Image 18/source/orig/17460_weiler-ratzingerova-cena.jpg
Foto: Wikimedia Commons

Ratzingerova cena se uděluje každoročně od roku 2011 dvěma až třem výzkumným pracovníkům. Dosud ji získalo 26 osob z celkem 16 zemí.

Jezuita Michel Fedou pochází z francouzského Lyonu a vyučuje dogmatiku na jezuitské soukromé univerzitě Centre Sevres v Paříži, kde je zároveň ředitelem. Je také členem mnoha teologických organizací a komisí pro ekumenický dialog s luterány a pravoslavnými.

Joseph Halevi Horowitz Weiler se narodil v Jihoafrické republice a je židovského původu. Právo vyučuje mimo jiné v New Yorku či belgických Bruggách. Ve známost vstoupil především v Itálii, kterou v roce 2010 úspěšně obhájil před Evropským soudním dvorem v případu zobrazování ukřižovaného Krista ve školách.

Zdroj: Kathpress

Osobnosti Spiritualita Kultura

image:Image Slovník svatých
Slovník svatých Gioia Lanzi, Fernando Lanzi