Nalaďte si Radio Proglas od 3. do 9. října 2022

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Domácí
Datum publikace3. 10. 2022, 8.14

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

image:Image 18/source/orig/17223_14613_0_logo-proglas.jpg

Od října čekají Proglas změny v programu. Inovovali jsme dvě již existující dramaturgické řady, a to nejen názvem, ale zejména zpřesněním dramaturgické koncepce. Na stole je téma… společenské, kulturní, náboženské… a třeba i politické. Každopádně aktuální. Hodinové rozhovory každé všední dopoledne v 9.00 a po půlnoci. Radioreport. Cyklus reportáží a rozhovorů různých autorů a z různých koutů naší země, ba snad i světa. Co se děje a proč? Jaký to má význam? Co si s tím počít? O tom se dozvíte více a snad i hlouběji o všednodenních večerech od pondělí do čtvrtka ve 20.15 a od úterka do pátku ve 22.00.

Modré pondělky znamenaly kdysi kadeřnické volno. A jste-li nejen kadeřník, ale taky jáhen a dokonce snad jediný kadeřník-jáhen na světě, pak je takový modrý pondělek den dost vhodný pro bohoslužbu. K Modlitbě z oficíny s Janem Špilarem zveme od října každé pondělí v 18.00.

Ve spolupráci s přední česko-dánskou dokumentaristkou a dramaturgyní Brit Jensen a studenty rozhlasové tvorby Masarykovy univerzity a Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, Univerzity Palackého v Olomouci a Univerzity Komenského v Bratislavě rozjíždíme nový týdeník GenZ. Je to marketingový tah? Je. Generace Zet. Ale přesto. Generace nejmladších dospělých bezpochyby není jednolitá, přesto je tou, která začíná utvářet náš svět, ať se to někomu líbí, či ne. Týdeník GenZ přinese jejich pohled, s jejich vnímavostí, citlivostí a snad i křehkostí. Studentský dokument či reportáž a debata s tvůrci, to je GenZ. V pondělí ve 22.00, ve čtvrtek v 17.10 a samozřejmě na webu a v podcastových aplikacích. Nesouhlasíte? Nemusíte. Jen poslouchejte. Ať víte. V pondělí 3. října od 22.00 se můžete těšit na studentský dokument Ozvěny (nikdy nedostavěné říčanské věznice) a debatu s autorkou Magdalenou Jedličkovou a dramaturgyní Brit Jensen.

Další novinkou je pořad Za kostelem. Ite, missa est. Jděte… s Pánem Bohem. No dobře. A co dál? Za kostel se spousta z nás schovává a spousta z nás dokonce říká, že kostel je to hlavní, jediné… a stačí. Jenomže nestačí. Ježíš své učedníky neposlal do bezpečného kostela, nýbrž na hlubinu, přesněji řečeno do celého světa, kde nikdo příliš netuší, co ho čeká. Ale jak na to? V rozhovorech s inspirativními lidmi z různých koutů povětšinou křesťanského spektra se o to pokusí týdeník Za kostelem. V pátek v 17.10 a v neděli ve 20.15. A následně na webu a v podcastových aplikacích. „Budu mnohem raději za církev zraněnou než zatuchlou,“ psal papež František už na začátku svého pontifikátu. V neděli 9. října od 20.15 nás čeká rozhovor s mladými katolíky Terezou Hotovou a Dominikem Brázdilem jen pár dní před jejich svatbou. Žádné téma není tabu. Pořad připravuje šéfredaktor Proglasu Jan Hanák.

Oblíbený soutěžní pořad pro náctileté a starší se vrací na vlny Proglasu. Jak funguje, jak taková návštěva Městečka probíhá, jaká zákoutí zde můžete navštívit, nebudeme z praktických důvodů raději vypisovat. Vřele doporučujeme sednout na kolo či do vlaku a nechat se unášet vstříc dobrodružství – a to každou středu v novém čase od 17.10.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

image:Image Božský tanec
Božský tanec Mike Morrell, Richard Rohr