Nečekané úmrtí předního afrického kardinála

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Datum publikace28. 11. 2022, 13.10

Ghanský biskup kardinál Richard Kuuia Baawobr včera zemřel v 63 letech v římské nemocnici Gemelli. Stalo se tak přesně tři měsíce poté, co ho papež František povýšil mezi kardinály. Den před konzistoří 27. srpna prodělal biskup Baawobr infarkt a od té doby se léčil v Římě. Kardinálský klobouk mu papež František nechal poslat přímo do nemocnice.

image:Image 21/source/orig/20013_richard-baawobr.jpg
Foto: Wikimedia Commons

Kardinál Baawobr byl v letech 2010-2016 generálním představeným Misionářů Afriky (nazývaných také Bílí otcové) a od roku 2016 biskupem z Wa ve své rodné Ghaně. V roce 2020 ho František jmenoval mezi členy Dikasteria pro podporu jednoty křesťanů. Na konci letošního července byl zvolen předsedou Sympozia biskupských konferencí Afriky a Madagaskaru (SECAM) zastřešujícího všechny národní konference afrických římskokatolických biskupů.

Zdroj: Kathpress

Osobnosti Biskupové

image:Image Alexie Le Clerc
Alexie Le Clerc Béatrice Beaumarais, Cécile Jacquerye