Nejméně 40 lidí zahynulo při požáru v egyptském kostele

Autor: AC Wimmer Zdroj:Catholic News Agency - EuropeCatholic News Agency - Europe
Rubrika: Vatikán a zahraničí
Datum publikace14. 8. 2022, 16.36

Při nedělním požáru koptského pravoslavného kostela v egyptské Gíze zahynulo podle vládních a církevních představitelů nejméně 40 lidí, většinou dětí.

image:Image 16/source/orig/15279_12360_0_0371.jpg

Mezi oběťmi požáru, který zachvátil kostel svatého Merkuria (v arabštině "Abu Sefein"), bylo 35 dětí ve věku od dvou do šesti let, informovala agentura ACI MENA, partnerská agentura CNA pro Blízký východ a severní Afriku.

Příčina požáru zatím nebyla zjištěna. Agentura Reuters uvedla, že v kostele, kde se lidé shromáždili během slavení božské liturgie, vypukl požár elektrického proudu. Požár údajně zablokoval východ z kostela a způsobil tlačenici.

Při požáru zahynul také farář, otec Abdul Masih Bakhit.

Zranění byli převezeni do všeobecné nemocnice Imbaba a všeobecné nemocnice Agouza poté, co na místo přijelo 30 sanitek.

Patriarcha koptské pravoslavné církve pop Tawadros II. vyjádřil soustrast rodinám obětí, podle prohlášení pro média uvedl: "Se zármutkem sledujeme tragickou událost, ke které došlo dnes ráno v kostele velkého mučedníka Merkuria Abo Sefein v oblasti letiště Imbabah severně od Gízy."

"Vyjadřujeme soustrast rodinám obětí, modlíme se za raněné a věříme, že se nad námi všemi smiluje ruka Boží."

Prezident Abdel Fattah el-Sissi vyjádřil soustrast hlavě koptské církve v Egyptě a uvedl, že v myšlenkách je s "rodinami nevinných obětí, které odešly za svým Pánem v jedné z jeho modliteben".

Ekumenismus

image:Image Realita modlitby
Realita modlitby Edward M. Bounds
image:Image Rady zkušeného ďábla