Nová struktura Dikasteria pro službu intergrálnímu lidskému rozvoji

Autor: Monika Klimentová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Datum publikace30. 9. 2022, 11.00

Dikasterium pro službu integrálnímu lidskému rozvoji, jehož prefektem je český rodák kardinál Michael Czerny, prochází organizační restrukturalizací, která je plánována v souladu s novou apoštolskou konstitucí papeže Františka "Praedicate Evangelium".

image:Image 18/source/orig/17118_cq5dam-thumbnail-cropped-1500-844-32.jpeg
Vatican Media

Na čtvrtečním novinářském brífinku ve Vatikánu představilo vedení dikasteria novou organizační strukturu a poslání, které odráží směrnice apoštolské konstituce "Praedicate Evangelium".

Konstituce svěřuje dikasteriu, v jehož čele stojí kardinál Michael Czerny, poslání "podporovat lidskou osobu a její Bohem danou důstojnost, lidská práva, zdraví, spravedlnost a mír" ve všech oblastech veřejné a společenské existence, ve "společném domě svěřeném naší jediné lidské rodině".

Od založení tohoto vatikánského úřadu papežem Františkem v roce 2017 bylo provedeno důkladné zhodnocení jeho práce. Nyní je cílem dikasterium přenastavit. Při představování změn v organizační struktuře uvedli kardinál Czerny a sekretářka dikasteria sr. Alessandra Smerilli, že jejich úkolem je synodálně naslouchat a vést dialog, aby mohli sloužit integrálnímu lidskému rozvoji. Závěry pak budou předány zpět jednotlivým církvím, které se zabývají službou, ochranou a plným rozvojem Božího lidu.

Vedoucí představitelé dikasteria také uvedli, že jeho pracovníci jsou nyní rozděleni do tří tematických sekcí: naslouchání/dialog, výzkum/reflexe a komunikace/náhrada. Pro tyto oblasti byly nově jmenovány tři podpůrné týmy.

Zdroj: Vatican News

Život z víry

image:Image Události ze života víry
Události ze života víry Michal Altrichter
image:Image Deus Caritas Est (Bůh je láska)
Deus Caritas Est (Bůh je láska) Benedikt XVI.
image:Image Proč chodit do kostela?
Proč chodit do kostela? Timothy Radcliffe
image:Image Žít s tajemstvím