Od roku 2016 zachránila pro-life těhotenská centra více než 800 000 životů

Zdroj:Catholic News Agency - EuropeCatholic News Agency - Europe
Rubrika: Vatikán a zahraničí
Datum publikace24. 6. 2022, 10.47

Podle analýzy Charlotte Lozier Institute (CLI) zachránila těhotenská centra podporující život v USA od roku 2016 více než 800 000 životů. Analýza uvádí, že pro-life těhotenská centra "existují proto, aby poskytovala podporu, vzdělávání, kurzy, lékařskou péči a referenční zdroje ženám, které čelí obtížným okolnostem spojeným s nečekaným těhotenstvím".

image:Image 14/source/orig/13386_10389_0_pregnant20prostock-studio20shutterstock.png

CLI, výzkumná pobočka Susan B. Anthony Pro-Life America, uskutečnila analýzu na základě údajů z více než 1100 těhotenských center Care Net, uvádí se v tiskové zprávě. Care Net je křesťanská nezisková organizace, která nabízí síť pro-life těhotenských center a pro-life vzdělávání. Údaje CLI vyhodnotila a vytvořila celostátní analýzu.

Údaje z let 2016 až 2020 zveřejněné organizací CLI ukazují, že v roce 2019 bylo podle odhadů zachráněno 177 716 dětských životů, což představuje nejvyšší počet z těchto pěti let. Nejnižší odhadovaný počet životů v roce 2020, a to 144 176. V roce 2016 bylo podle odhadů zachráněno 173 587 životů, v roce 2018 169 547 životů a v roce 2019 177 716 životů. Celkový počet odhadovaných zachráněných životů za těchto pět let je 828 131.

V tiskové zprávě prezident CLI Charles Donovan odsoudil nedávné útoky na pro-life těhotenská centra: "Radikální propotratoví aktivisté v posledních týdnech násilně zaútočili na pro-life těhotenská centra, což předsedkyně Pelosiová a další národní představitelé neodsoudili. Údaje z reálného světa však ukazují, že soucit a slušnost vítězí - díky statečným dobrovolníkům a zaměstnancům, kteří ochotně podstupují riziko pomoci ženám a jejich rodinám, bylo zachráněno více než 800 000 drahocenných dětí."

Údaje z roku 2019 ukazují, že 2 700 klinik po celé zemi vedlo necelých 15 000 zaměstnanců za pomoci cca 54 000 dobrovolníků. Mezi zaměstnanci a dobrovolníky bylo 10 200 licencovaných zdravotnických pracovníků. Z 10 200 licencovaných zdravotnických pracovníků bylo podle analýzy 3 791 zaměstnanců klinik a 6 424 dobrovolníků. V současné době je podle anýzy v celých Spojených státech přibližně 3 000 pro-life těhotenských center.

Hlavní autorka analýzy Moira Gaulová uvedla, že "v průměru trvalá spokojenost klienta s těhotenským centry je vyšší než 95 %, což vede k mnoha osobním doporučením těchto pro-life center, a znamená to, že 800 000 zachráněných životů od roku 2016 představuje velký počet žen, kterým tato centra poskytla podporu a které poté svým přátelům a rodinám tuto péči doporučily.

"Pro-life těhotenská centra jsou, více než kterákoliv jiná, nejvíce a nejlépe připravena pomoci ženám, které řeší v USA po rozsudku ve věci Roe nechtěné těhotenství," uvedla Gaulová.

Další analýza provedená CLI ukázala, že v roce 2019 více než 2 700 pro-life těhotenských center po celých USA poskytlo své služby přibližně 2 milionům ženám, mužům a mladistvým. Tyto služby zahrnovaly bezplatný ultrazvuk, předporodní a rodičovské kurzy a rozdalo se více než 1,2 milionu plen.

Těhotenská pro-life centra se stala terčem útoků od začátku května, kdy unikl na veřejnost návrh stanoviska Nejvyššího soudu, z něhož vyplývá, že soudci by mohli být připraveni zrušit rozsudek Roe v. Wade z roku 1973, který umožnil legalizaci potratů federálním zákonem.

Očekává se, že soud zveřejní stanovisko nebo rozhodnutí v případě Dobbs v. Jackson Women's Health Organization na konci června nebo začátkem července.

Analýza dále také uvádí, že těhotenská pro-life centra byla zakládána již koncem 60. let, tedy ve stejné době, kdy některé státy v USA začaly potraty legalizovat.

Život z víry

image:Image Věřit, milovat a sloužit