Osobnosti světového fotbalu se modlí za Pelého

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Datum publikace5. 12. 2022, 10.16

Francouzský fotbalový reprezentant Kylian Mbappe o víkendu na Twitteru vyzval k modlitbám za uzdravení brazilské fotbalové ikony Pelého. 82letý trojnásobný mistr světa označovaný za nejlepšího fotbalistu všech dob trpí rakovinou a jeho stav se v poslední době zhoršil.

image:Image 21/source/orig/20324_pele.jpg
Foto: Wikimedia Commons

Na Mbappeho výzvu navázalo několik současných i bývalých brazilských fotbalistů nebo také německý reprezentační trenér Jürgen Klinsmann a mistr světa z roku 1990. "Modlíme se za Peleho," řekl v neděli novinářům v Dauhá.

Média již dříve informovala o zhoršení Pelého zdravotního stavu. Chemoterapie podle nich neměla žádný účinek. Sám Pelé pak v sobotu na Instagramu uvedl: "Jsem silný, mám velkou naději a pokračuji v léčbě. Pevně věřím v Boha a každý vzkaz lásky, který od vás dostávám z celého světa, mi dodává novou sílu."

Zdroj: Kathpress

Osobnosti