• Logo Církev.cz | Zprávy
    • Logo E-shop
    • Logo Česká biskupská konference
    • Logo O portálu

Ozbrojení bandité zabili kněze v Konžské demokratické republice

Zdroj:Vatican NewsVatican News
    Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
    Datum publikace11. 8. 2022, 15.03

„Mons. Timothée Bodika Mansiyai, biskup z Kikwitu, s hlubokým zármutkem oznamuje svým věřícím a lidem dobré vůle smutnou zprávu o smrti otce Godefroida Pembele Mandona. Svěřujeme duši vašim vroucím modlitbám,“ stojí v nekrologu, který 7. srpna podepsal o. Francis-Emmanuel Kimwanga, kancléř diecéze Kikwit, a který byl přečten v diecézním rozhlase.

Náhled

„Otec Pembele byl zastřelen v noci z 6. na 7. srpna  ve farnosti svatého Josefa Mukasy v Kikwitu ozbrojenými bandity, kteří vtrhli na faru. Po převozu do Kinshasy zemřel v neděli 7. srpna  v nemocničním centru Olive Lembe Kabila v Nsele. Ve stejnou noc z 6. na 7. srpna  přepadli ozbrojení lupiči i další farnost Saint Murumba v témže městě Kikwit, „kde okradli ženy, které se připravovaly na primici jednoho novokněze, a odnesli si osobní předměty místního katechety,“ uvedly shodné zdroje pro agenturu Fides.

K vandalským činům dochází v Konžské demokratické republice od roku 2021. Stalo se tak v diecézích Mbuji-Mayi v provincii Kasai a Kabinda, hlavním městě provincie Lomami. Totéž platí pro diecéze Kisantu v Centrální provincii Kongo, Idiofa v provinciích Kwilu a Kasai, jakož i pro arcidiecézi Kinshasa a diecézi Butembo-Beni v provincii Severní Kivu.

Focusy

Pronásledování křesťanů