Papež František jmenoval další ženy do čelných pozic v římské kurii

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Datum publikace25. 11. 2022, 16.48

Papež František dnes mimo jiné jmenoval Raffaellu Giulianiovou sekretářkou Papežské komise pro posvátnou archeologii a Antonellu Sciarrone Alibrandiovou podsekretářkou Dikasteria pro kulturu a výchovu.

image:Image 20/source/orig/19939_17443_0_844.jpeg

Počet žen na odpovědných pozicích v římské kurii a souvisejících orgánech se zvyšuje. V popředí dnešních papežských jmenování stojí právě ženy: jedná se o Papežskou komisi pro posvátnou archeologii, jejíž vedení František obnovil jmenováním mons. Pasquala Iacoboneho, který byl dosud jejím sekretářem a členem, a jmenováním dr. Raffaelly Giulianiové, dosud úřednice téhož orgánu, která se stává jeho sekretářkou a členkou komise. Raffaella Giulianiová pochází z Říma, je vdaná a je autorkou mnoha textů o katakombách. Letos v září ji papež jmenoval „magistrou“ Papežské akademie Cultorum Martyrum.

Jako podsekretářku Dikasteria pro kulturu a výchovu povolal papež profesorku Antonellu Sciarrone Alibrandiovou, prorektorku Katolické univerzity Nejsvětějšího Srdce Páně a profesorku ekonomického práva na Fakultě bankovnictví, financí a pojišťovnictví Katolické univerzity v Miláně. Mimo jiné je také předsedkyní Asociace profesorů ekonomického práva.

Jmenován byl také sekretář Papežské akademie svatého Tomáše Akvinského, jímž František jmenoval profesora Lucu Tuninettiho, děkana filozofické fakulty Papežské univerzity Urbaniana.

Papež František Život z víry

image:Image Právní dějiny církví