Papež František: Život je Boží dar, nikoli manipulovatelný statek

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Datum publikace23. 5. 2022, 11.41

Po nedělní mariánské modlitbě papež František pozdravil účastníky italské národní pro-life manifestace, která proběhla za účasti tisícovek lidí z celé Itálie pod titulem “Volíme si život”. Papež připomenul, že “život je posvátný a nedotknutelný” a že “nelze umlčet hlas svědomí”.

image:Image 12/source/orig/11879_8714_0_844.jpeg

K apolitické a nekonfesní manifestaci, která prošla centrem italského hlavního města, se připojila zhruba stovka různých sdružení a organizací, ale též rodin i jednotlivců. Papež je pozdravil v samém závěru poledního setkání s věřícími po modlitbě Regina Coeli:

“Děkuji vám za vaše úsilí na podporu života a na obhajobu výhrady svědomí, jejíž uplatnění bývá často omezováno. Bohužel v posledních letech nastaly změny v běžné mentalitě a dnes stále více tíhneme k domněnce, že život je statek, s nímž můžeme plně nakládat, libovolně rozhodovat o jeho manipulaci, zrození či smrti, jako by byly výlučným výsledkem individuální volby. Pamatujme, že život je Boží dar! Je vždy posvátný a nedotknutelný, nelze umlčet hlas svědomí”.

Přeložila: Jana Gruberová

Papež František Život z víry