Papež k dobrovolníkům Světového dne mládeže: Jste výbušnou silou

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí,Videa a podcasty
Datum publikace6. 12. 2022, 11.39

Papež František u příležitosti Světového dne dobrovolníků, který připadl na pondělí 5. prosince, zaslal videoposelství ve španělštině, adresované dobrovolníkům Světových dní mládeže. Hovoří v něm o velkorysosti všech, kteří svou dobrovolnou prací podporují dílo církve. "Dobrovolnictví je Boží milost," vysvětluje papež.

Vatican News

"Dobrovolnictví je "výbušnou silou", která člověku umožňuje jít za hranice možností, aby něčeho dosáhl. Ve videoposelství ve španělštině se František obrátil na dobrovolníky Světového dne mládeže, který se koná od 1. do 6. srpna v portugalském Lisabonu, aby jim u příležitosti Světového dne dobrovolníků poděkoval za "jejich velkorysost", "velkorysost každého dobrovolníka", který je "silou církve, výrazem jejího poslání", protože právě on svou "dobrovolnou prací udržuje činnost církve".

Dobrovolník vytrvá a realizuje projekty

"Jedna z věcí, která mě nejvíce oslovuje, když navštěvuji různé kostely, je síla dobrovolnictví. Ano, je tu biskup, kněz, řeholnice, laici a všechno ostatní, ale dobrovolnická práce vytváří jednotu", říká Svatý otec. František poté vyjmenovává mnohé vlastnosti dobrovolníka, který, protože "je vytrvalý, realizuje projekty". Papež uvádí konkrétní příklady, jako je dobrovolnická práce u nemocných: "Muži a ženy jsou u nich celý den, připraveni obětovat svůj čas službě nemocným. Dobrovolnictví je Boží milost. Přijměte ji, prosím, v plné síle".

Papež František Mladí v církvi

image:Image Boží kniha od Pastoral Brothers
Boží kniha od Pastoral Brothers Jakub Malý Helebrant, Karel Müller
image:Image Kadas mana
Kadas mana
image:Image Mše svatá pro začátečníky i mírně pokročilé
Mše svatá pro začátečníky i mírně pokročilé Radek Tichý
image:Image Dává Bůh smysl?
Dává Bůh smysl? Timothy Keller