Papež: Kéž současná kultura pozná Boha, protože jí ho dáme pocítit

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Datum publikace7. 8. 2022, 15.17

Papež František zaslal videoposelství účastníkům iniciativy HECHOS 29, která se týká hlásání evangelia a misie v digitálním prostředí a uskutečnila se v Mexiku. Vyzval je, aby se nebáli vydat k novým obzorům a hranicím a s tvořivostí a odvahou hlásali Boží milosrdenství a něhu.

Jak papež upozornil slovy z jedné promluvy při nedávné apoštolské cestě do Kanady, „je třeba najít nové způsoby, jak hlásat srdce evangelia těm, kteří se s Kristem ještě nesetkali. To vyžaduje pastorační tvořivost, která oslovuje lidi tam, kde žijí, a nečeká, až sami přijdou. Tato tvořivost hledá příležitosti k naslouchání, dialogu a setkání“.

František dále zopakoval, že má raději církev zraněnou a vycházející na existenciální periferie světa, než církev nemocnou, která zůstává uzavřená ve své bezpečné malosti. „Pán klepe na dveře, aby vešel, ale kolikrát klepe na dveře zevnitř, abychom ho pustili ven,“ poznamenal.

„Ať je vaše poslání v digitálním prostoru plné lidskosti. Jděte a samaritánsky působte na toto prostředí, aby současná kultura poznala Boha tím, že ho pocítí ve vás; jděte a přinášejte Ježíšovu naději, zejména těm, kteří jsou od ní nejvzdálenější, a dávejte jim důvody pro naději, která je v nich. Ať vaše slova doprovází láska a ať virtuálnost posiluje vaše fyzická přítomnost, aby síť vytvářela společenství, které zpřítomňuje Ježíše ve vaší kultuře,“ vybízí papež před závěreným požehnáním a prosbou o modlitbu.

Papež František

image:Image O společnosti a politice
O společnosti a politice papež František, Dominique Wolton
image:Image Doprovázet, rozlišovat a integrovat
Doprovázet, rozlišovat a integrovat Pavel Ambros
image:Image Teologie těla
Teologie těla Jan Pavel II.
image:Image 365 dní s Benediktem XVI.
365 dní s Benediktem XVI. Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.