Papež: Média by se měla vyvarovat "válečné psychózy"

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Datum publikace30. 9. 2022, 11.18

Vatikán zveřejnil téma Světového dne sdělovacích prostředků 2023: „Hovořit srdcem. Veritatem facientes in caritate“.

image:Image 18/source/orig/17120_komunikace.jpeg
Foto: Vatican News

Téma příštího roku je propojené s letošním, které znělo „Naslouchat srdcem“. Obě by měla církev vést k společnému slavení Synody v říjnu příštího roku. Hovořit srdcem má podle oficiálního vatikánského vyjádření dávat „důvod k naději“ a vést k tomu, že„dar komunikace povede k budování mostů, ne rozdělujících zdí“. Komunikace má být otevřená dialogu s druhým a usilovat o odstranění „válečné psychózy“, která se skrývá v našich srdcích, jak to již před šedesáti lety prohlásil sv. Jan XXIII. ve své encyklice Pacem in terris

Noví členové a poradci Dikasteria pro komunikaci

Spolu se zveřejněním tématu Světového dne sdělovacích prostředků papež František jmenoval nové členy a poradce vatikánského Dikasteria pro komunikaci. Členy se stali italský arcibiskup z Perugii Ivan Maffeis, původním povoláním novinář, a brazilský biskup Valdir José de Castro. Mezi poradci pak jsou například děkan Fakulty komunikačních věd na římské Salesiánské univerzitě Fabio Pasqualetti nebo sestra Veronica Donatellová, která při italské biskupské konferenci vede pastorační službu osob s postižením.

Světový den sdělovacích prostředků se slaví vždy na jaře, o neděli před Letnicemi.

Zdroj: Vatican News

Papež František Média

image:Image Wake up! (CD)
Wake up! (CD) papež František
image:Image Deus Caritas Est (Bůh je láska)
Deus Caritas Est (Bůh je láska) Benedikt XVI.
image:Image Papež Pavel VI.
Papež Pavel VI. Agostino Casaroli, Jaroslav Šebek
image:Image Nebojme se snít