Papež: Migranty je třeba přijímat, doprovázet, podporovat a integrovat

Autor: Thaddeus Jones Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí,Videa a podcasty
Datum publikace26. 9. 2022, 10.11

Včera církev slavila Světový den migrantů a uprchlíků. Papež v závěru mše svaté, kterou sloužil v jihoitalském městě Matera, řekl: "Kéž je přijímáme a pomáháme jim, neboť i oni mohou pomoci růstu našich společenství a spolu s nimi se může uskutečňovat Boží království."

image:Image 17/source/orig/16862_cq5dam-thumbnail-cropped-750-422-31.jpeg
Vatican Media

Papež František povzbudil všechny, aby přispěli k "budování budoucnosti s migranty a uprchlíky", a připomněl tak téma Světového dne migrantů a uprchlíků, který se v církvi slaví každoročně poslední neděli v září. Promluvil na závěr mše svaté v Mateře, která se slavila na městském stadionu.

"Obnovme svůj závazek budovat budoucnost v souladu s Božím plánem: budoucnost, v níž každý člověk může najít své místo a být respektován; v níž migranti, uprchlíci, vysídlené osoby a oběti obchodu s lidmi mohou žít v míru a důstojně."

Kéž se s nimi uskuteční Boží království "bez vyloučení", řekl papež. A my můžeme těmto "bratrům a sestrám" děkovat, protože mohou pomoci našim společenstvím růst a vzkvétat ekonomicky, kulturně i duchovně.

Papež dodal, že vzájemné sdílení a poznávání rozmanitých tradic "obohacuje Boží lid".

"Pracujme všichni společně na budování inkluzivnější a bratrštější budoucnosti!".

Na závěr vyzval, abychom migranty přijímali, doprovázeli, podporovali a integrovali do našich společenství.

Světový den migrantů a uprchlíků podporuje po celém světě Sekce pro migranty a uprchlíky vatikánského Dikasteria pro podporu integrálního lidského rozvoje.

Papež František Pomoc uprchlíkům

image:Image U stolu s papežem Františkem