Papež nablízku obětem požáru koptského kostela v Gíze

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Vatikán a zahraničí
Datum publikace19. 8. 2022, 12.34

V telegramu podepsaném kardinálem Pietrem Parolinem a adresovaném Tawadrosovi II., alexandrijskému patriarchovi, vyjádřil papež František zármutek a solidaritu nad nedávnou tragédií, která postihla koptský kostel v egyptské Gíze. Minulou neděli v něm uhořelo jedenačtyřicet lidí.

image:Image 16/source/orig/15537_12612_0_844.jpeg

„Papež František byl hluboce zarmoucen zprávou o nedávném požáru v kostele Abu Sifin v Gíze“, uvádí se v telegramu, „který si vyžádal smrt mnoha lidí, včetně několika dětí a biskupa Abdula Bahkita“. V kondolenci podepsané státním sekretářem kardinálem Parolinem se dále píše: „Jeho Svatost svěřuje oběti a jejich rodiny milosrdné Boží lásce a vzývá útěchu a sílu v Pánu pro všechny, kteří se stali obětí této tragédie“.

Při požáru, který v neděli 14. srpna zničil koptský pravoslavný kostel v Abú Sífinu v gubernii Gíza na předměstí Káhiry, zahynulo 41 lidí a 14 bylo zraněno. Podle egyptského ministerstva vnitra byla příčinou tragédie porucha elektrického systému.

Papež František

image:Image Impulzy papeže Františka
Impulzy papeže Františka Anna Lexmaulová
image:Image Eucharistie - srdce církve
Eucharistie - srdce církve papež František
image:Image Všichni jsme misionáři
Všichni jsme misionáři papež František, Giovanni Valente
image:Image Poslední rozhovory
Poslední rozhovory Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.