Papež zahájil činnost Mezinárodního výchovného hnutí Scholas Occurrentes

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Datum publikace19. 5. 2022, 19.28

Papež František ve čtvrtek odpoledne na římské univezitě Urbaniana zahájil činnost Mezinárodního výchovného hnutí Scholas Occurrentes, někdejší stejnojmenné papežské nadace, jejíž právní formu změnil chirografem datovaným 19. března. Papež pronesl úvodní přednášku ve škole nazvané „Laudato si´“, jíž se účastní padesát studentů z Evropy a Latinské Ameriky.

image:Image 12/source/orig/11725_8618_0_844.jpeg

Iniciativa Scholas Occurrentes vznikla z programů tzv. „sousedských škol“, které v Buenos Aires podporoval tehdejší arcibiskup Jorge Mario Bergoglio, pozdější papež František, který Scholas v srpnu 2015 ustavil jako papežskou nadaci. Její stále širší charitativní působnost si vyžádala další právní úpravu – zmíněný papežský chirograf proto Scholas uznává za Výchovné hnutí mezinárodního rozsahu, jehož aktivity upravují stanovy schválené v tomtéž dokumentu.

Papež František dnes odpoledne vystoupil ve velkém přednáškovém sále univerzity Urbaniana, kde jej očekávalo padesát mladých lidí z Argentiny, Bolívie, Brazílie, Chile, Kolumbie, Haiti, Španělska, Itálie, Mexika, Panamy, Paraguaye a Portugalska. Tito studenti v letošním roce rozvíjejí sociálně-ekologické projekty zaměřené na péči o společný domov. Jedním z přednášejících, kteří se účastní této školy „Laudato si´“, je rovněž frontman skupiny U2 Bono. Kromě něj se očekávají příspěvky dalších osobností z občanské společnosti, oblasti sportu, kultury, umění i technologií.

Přeložila: Jana Gruberová

Papež František Život z víry

image:Image Právní dějiny církví
Právní dějiny církví Záboj Horák, Jiří Rajmund Tretera