Parolin navštíví na přání papeže Kongo a Jižní Súdán

Autor: Gabriella Ceraso Zdroj:Vatican NewsVatican News
Datum publikace28. 6. 2022, 11.14

Návštěva vatikánského státního sekretáře se uskuteční mezi 1. a 8. červencem na znamení papežovy solidarity s africkými obyvateli, které zatím nebude moci osobně navštívit, jak uvedl na začátku měsíce, když přijal žádost lékařů, aby nezmařil výsledky stále probíhající léčby kolenních kloubů.

image:Image 14/source/orig/13652_10502_0_844.jpeg

Kardinál Pietro Parolin bude zastupovat na plánované cestě do Afriky papeže Františka, který ji "s velkou lítostí" nemůže ze zdravotních důvodů uskutečnit. Tiskové středisko Svatého stolce dnes večer vydala tiskovou zprávu, v níž uvádí, že po odkladu apoštolské cesty do Demokratické republiky Kongo a Jižního Súdánu, který byl oznámen na začátku června, se František rozhodl vyslat kardinála státního sekretáře do Kinshasy a Juby, aby mezitím demonstroval svou blízkost milovanému konžskému a jihosúdánskému lidu.

V komuniké se rovněž upřesňuje, že cesta státního tajemníka se uskuteční mezi 1. a 8. červencem, čímž se víceméně shoduje s termínem původně plánované Františkovy 37. apoštolské návštěvy.

Je to tedy další z projevů, které vyjadřují papežovu lítost nad tím, že musel cestu odložit, a zároveň jeho velké přání nezklamat očekávání afrického lidu. Připomínáme, že tímto směrem se ubírá i rozhodnutí sloužit mši svatou s konžskou komunitou v Římě 3. července , tedy v den, kdy by ji sloužil v Kinshase. Oznámil to 13. června, kdy přijal účastníky generální kapituly Misionářů Afriky v Klementinském sále ve Vatikánu.

(pb)

Papežské cesty Osobnosti

image:Image Z hloubi srdce
Z hloubi srdce Nicolas Diat, Joseph Ratzinger, Robert Sarah, Benedikt XVI.
image:Image Teologie těla
Teologie těla Jan Pavel II.
image:Image Eucharistie - srdce církve
Eucharistie - srdce církve papež František