Pavel Kafka novým generálním vikářem v Brně

Zdroj:Biskupství brněnskéBiskupství brněnské
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Brněnská diecéze
Datum publikace29. 6. 2022, 17.33

Při slavnostní bohoslužbě v den diecézních patronů sv. Petra a Pavla 29. června 2022 oznámil biskup Pavel Konzbul jména svých nejbližších spolupracovníků. Generálním vikářem brněnské diecéze jmenoval od 1. července 2022 R.D. Mgr. Pavla Kafku.

image:Image 14/source/orig/13771_dsc-7759.jpg

Životopis generálního vikáře Pavla Kafky

Pavel Kafka se narodil 8. května 1974, pochází z Náměště nad Oslavou. Po maturitě v roce 1992 byl přijat do Teologického konviktu v Litoměřicích a následně na Teologickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. V roce 1994 studium přerušil a rok působil jako asistent rektora Teologického konviktu. V roce 1995 pokračoval ve studiích teologie na Papežské Lateránské univerzitě v Římě. Po jejich dokončení a jáhenském svěcení vykonával roční praxi ve farnosti Brno-Bystrc.

Dne 24. června 2000 přijal z rukou biskupa Vojtěcha Cikrleho kněžské svěcení a byl ustanoven jako farní vikář pro farnosti Blansko a Adamov. Od 1. srpna 2002 působil jako farář ve farnostech Kunštát na Moravě a Sebranice. V letech 2000 až 2008 vyučoval křesťanskou etiku na Biskupském gymnáziu v Letovicích, kde působil rovněž ve službě spirituála.
V srpnu 2009 byl jmenován děkanem děkanství hustopečského a ustanoven farářem farností Hustopeče u Brna, Starovice a Starovičky. O dva roky později byl zvolen do Kněžské rady brněnské diecéze.

V červenci roku 2016 byl Pavel Kafka jmenován biskupským delegátem pro materiální zajištění kněží a pastorace brněnské diecéze a správcem nově vzniklého Fondu na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze – PULS. Díky jeho osobnímu nasazení se PULS stal jedním z pilířů financování v brněnské diecézi a stal se inspirací pro další diecéze. Kromě toho byl P. Pavel Kafka pověřen vedením formace stálých jáhnů a od roku 2020 je administrátorem farností Domašov a Svatoslav.

Život z víry Osobnosti

image:Image Světlo světa
Světlo světa Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
image:Image Amoris laetitia
Amoris laetitia Jindřich Šrajer
image:Image Evangelizace s odvahou a citem
Evangelizace s odvahou a citem Michelle Moranová