„Pivo je boží!“: seminář na brněnské univerzitě seznámí s dějinami piva a církve

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze,Brněnská diecéze
Datum publikace31. 8. 2022, 9.23

Na konci září se uskuteční workshop, který pod názvem „Pivo je boží!“ pořádaný v rámci projektu „Kulturní dějiny piva: role církve“. Během dvoudenního programu zazní celkem 17 přednášek odborníků z různých oborů, jejichž výstupy ponesou ústřední motiv spojení náboženství, potažmo církve, s výrobou piva v dějinách a současnosti. Mimo samotných přednášek bude připraven bohatý doprovodný program s ochutnávkou klášterních piv. Akce konaná v prostorách Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně bude také spojena s Nocí vědců.

image:Image 16/source/orig/15886_13133_0_pivo-4.jpg

Ve čtvrtek 29. září proběhne sekce o pivu v asijských náboženstvích vedená v angličtině. Páteční přednášky budou naopak všechny v češtině a jejich téma bude souviset s Evropou a především českými zeměmi: strahovský opat Daniel Peter Janáček vystoupí s přednáškou „Pivo – víc než nápoj“, farářka Církve československé husitské Sandra Silná ukáže, zda je Bůh abstinent a vegetarián, a historik Libor Zajíc představí svaté na pivních etiketách. V pátek také bude nabídnut doprovodný program a čepovaná piva z pivovarů Vorkloster a Ossegg.

Více informací na Facebooku.

Život z víry

image:Image Dějiny jezuitské spirituality
Dějiny jezuitské spirituality Joseph de Guibert
image:Image Živá řeka evangelia 3.
Živá řeka evangelia 3. Pavel Ambros
image:Image Vášeň pro církev