Podrobný program papežovy návštěvy v Kazachstánu

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Datum publikace2. 8. 2022, 12.49

Svatý stolec dnes zveřejnil program příští apoštolské cesty papeže Františka, která jej ve dnech 13. až 15. září zavede do Nur Sultanu (někdejší Astany), hlavního města Republiky Kazachstán.

image:Image 15/source/orig/14789_11828_0_844.jpeg

úterý 13. září se předpokládá odlet v 7.15 z římského letiště Fiumicino a přílet do Nur-Sultanu v 17.45. Po oficiálním přivítání na tamním letišti se uskuteční uvítací ceremionál v prezidentském paláci hlavního města. František vykoná zdvořilostní návštěvu u kazašského prezidenta, Kasyma-Žomarta Kemelulyho Tokajeva a poté promluví v koncertním sále Qazaq Concert Hall ke státním představitelům, zástupcům občanské společnosti a diplomatickému sboru

Ve středu 14. září o desáté hodině dopolední zahájí tichá modlitba náboženských představitelů VII. kongres světových a tradičních náboženství v Paláci míru a smíření. Během jeho plenárního zasedání vystoupí se svou promluvou rovněž papež František. V poledne se v témže paláci papež František soukromě setká s několika náboženskými představiteli. V podvečer bude sloužit mši svatou v areálu, kde se roku 2017 konala Mezinárodní výstava Expo, a pronese homilii.

Ve čtvrtek 15. září dopoledne si papež František soukromě promluví se členy Tovaryšstva Ježíšova na apoštolské nunciatuře, poté bude následovat setkání s místní církví (biskupy, kněžími, jáhny, zasvěcenými osobami, seminaristy a pastoračními pracovníky) v katedrále Matky Boží Ustavičné pomoci, kterým papež adresuje svou promluvu. Odpoledne se zúčastní závěrečného momentu mezináboženského kongresu, jímž bude četba společného prohlášení náboženských představitelů. Při této příležitosti se očekává další papežův proslov. Po oficiálním rozloučení na nur-sultanském letišti odletí František v 16.45 do Říma, kde se očekává přistání krátce po osmé hodině večer.

Papežské cesty

image:Image Dar radosti a naděje
Dar radosti a naděje papež František
image:Image Všichni jsme misionáři