Pouť ke sv. Anně a sv. Jakubovi ve Staré Vodě u Libavé

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace1. 8. 2022, 10.57

Smyslem poutě, kterou v sobotu 23. července 2022 celebroval ve Staré Vodě biskup Antonín Basler, je posílení vztahu mezi lidmi v rodině a také předávání víry v rodinách.

image:Image 15/source/orig/14720_11798_0_220723-stara-voda-04.jpg
Foto: Jarmila Fussová, Člověk a Víra

Neblahé události odsunu sudetských Němců a vznik vojenského prostoru totiž násilně přerušil poklidný život zdejších obyvatel. Přesto však se zde mnoho rodáků a jejich potomků stále vrací. Poutní kostel sv. Anny a Jakuba Většího pochází ze 17. století a patřil vždy k velmi významným poutním místům Moravy.

Život z víry Biskupové

image:Image Jsem rozhodnutá!