Pouť lidí dobré vůle za nemocné a trpící

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace22. 9. 2022, 9.07

Oblastní charita Pardubice srdečně zve na pěší a cyklistickou pouť, která bude završena mší svatou v kostele Panny Marie Pomocné na Chlumku v sobotu 1. října v 15 hodin.

Mše svatá, kterou bude celebrovat generální vikář Královéhradecké diecéze Jan Paseka, bude přenášena online na YouTube kanálu pardubické Charity pro ty, kteří se z různých důvodů nemohou pouti účastnit osobně. Těšit se můžete také na koncert smíšeného pěveckého sboru Salvátor pod vedením Tomáše Židka. Pro poutníky je tradičně připraveno občerstvení a zábava pro děti.

Pouť konaná zároveň v rámci celorepublikového Dne Charity bude letos o to důležitější, protože v tomto roce Oblastní charita Pardubice slaví 30 let své existence. Již čtvrtý ročník charitní pouti je jednou z akcí, kterou pardubická Charita upozorňuje na potřebu péče o seniory, nemocné, umírající a jejich blízké.

Jak řekla Marie Hubálková, ředitelka pardubické Charity: „Osmdesát procent z nás si přeje odejít z tohoto světa doma v kruhu svých blízkých a díky charitní domácí hospicové péči jsme schopni poskytnout pacientům a pečujícím čtyřiadvacetihodinovou podporu našeho hospicového týmu. Jsem velice ráda, že letos u příležitosti třicátých narozenin naší Charity můžeme program rozšířit i o poděkování kolegyním a kolegům, kterých si za jejich obětavou a profesionální péči o potřebné velice vážím. Vedle poskytování odborné péče si uvědomuji i sílu modlitby a jsem moc ráda, že na pouť chodí stále více lidí, kteří prosí nejen za své blízké, ale i za naše zdravotní sestry, lékaře, pečovatelky, sociální a další pracovníky Charity.“

Rezervace místa v autobusu Pardubice - Chrudim - Luže a zpět:

Vojtěch Gottwald, gottwald [at] charitapardubice.cz, 733 161 618

Život z víry Liturgie a bohoslužby

image:Image Evangeliář vázaný
Evangeliář vázaný
image:Image Kancionál modrý
Kancionál modrý
image:Image Mešní řád tradičního římského ritu
Mešní řád tradičního římského ritu
image:Image Misál na neděle a významné dny liturgického roku
Misál na neděle a významné dny liturgického roku