Právě vyšlo další číslo časopisu Fermentum

Autor: Martin Steiner Zdroj:Česká biskupská konferenceČeská biskupská konference
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace6. 10. 2022, 10.44

Nové vydání časopisu Fermentum (4/2022) se stálou přílohou Živá teologie je již k dispozici na e-shopu Cirkev.cz. Koupit si můžete buď zvýhodněné roční předplatné, nebo samostatně jednotlivá vydání časopisu.

image:Image 13/source/orig/12564_fermentum-green.png

Homiletická část časopisu FERMENTUM je věnována nedělím, slavnostem a dalším významným dnům závěru liturgického mezidobí. Příloha ŽIVÁ TEOLOGIE se i tentokrát věnuje praktickým zkušenostem s aktivizací skupiny při společné četbě Bible (P. E. Herciková), eschatologickým tématům v novozákonních komentářích Františka Sušila (J. Janalík), některým zajímavým motivům obsaženým v dokumentu Papežské biblické komise o antropologii, jehož český překlad nedávno vyšel (Ctirad Václav Pospíšil). S ohledem na současné dění připomínáme Dokument o lidském bratrství za světový mír a společné soužití, který v roce 2019 podepsali papež František a šejch al-Azharu aš-Šaríf Ahmad at-Tajjib. Na závěr také tentokrát představujeme knihy Pán a Bílá Voda, které mohou přinést užitečné podněty pro pastorační službu.

Časopis FERMENTUM vydává Česká biskupská konference (ČBK) a můžete si jej koupit na e-shopu Cirkev.cz. Zvýhodněné roční předplatné (čtyři vydání) stojí 285 Kč a jednotlivá čísla časopisu stojí 89 Kč.

Časopis FERMENTUM je dalším katolickým médiem po Katolickém týdeníku, který je distribuován výhradně na portálu Cirkev.cz. Více informací o časopisu najdete na jeho webu fermentum.cirkev.cz, kde si můžete pro představu po registraci zdarma stáhnout jeho první letošní vydání.

Život z víry Pastorace Liturgie a bohoslužby Média Spiritualita

image:Image Dýchat pod vodou