Představení seminářů Česka i Slovenska se sešli na Velehradě

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace30. 9. 2022, 11.42

Při pouti u příležitosti 99. výročí úmrtí arcibiskupa Antonína Cyrila Stojana, kterou ve čtvrtek 29. září 2022 večer slavil ve velehradské bazilice biskup Josef Nuzík, se setkali také bývalí představení kněžských seminářů Moravy, Čech a Slovenska.

image:Image 18/source/orig/17130_14555_0_220929-velehrad-seminare-6.jpg
Milena Marečková

Vedle olomouckého biskupa Nuzíka, který byl vicerektorem olomouckého semináře v letech 2005–2009, se zde sešli například rektor téhož semináře Mons. Vojtěch Šíma, spirituál a dnes pomocný biskup českobudějovický Pavel Posád nebo spirituál pražského kněžského semináře v letech 2000–2010 biskup Zdenek Wasserbauer.

Církevní školství Biskupové

image:Image O filokalii