Prevence a ochrana nezletilých ve farnosti: osvědčené postupy

Zdroj:Česká biskupská konferenceČeská biskupská konference
Rubrika: Hlavní zprávy,O knihách
Datum publikace20. 5. 2022, 14.13

Karmelitánské nakladatelství ve spolupráci s Komisí pro nauku víry České biskupské konference vydalo v češtině již druhou publikaci Národní služby pro ochranu nezletilých Italské biskupské konference nazvanou Prevence a ochrana nezletilých ve farnosti: osvědčené postupy.

image:Image 12/source/orig/11812_8645_0_snimek-obrazovky-2022-05-20-v-13-59-44.png

Jak předcházet sexuálnímu zneužívání dětí v církvi – ve farnostech a při aktivitách, které v rámci pastorační činnosti církevní společenství nabízejí? Co je úlohou rodičů, katechetů, animátorů a dalších lidí, kteří přicházejí do kontaktu s dětmi a nezletilými? Jaká pravidla chování lze doporučit? Jakých organizačních zásad se držet?

Tyto a podobné otázky si klade dokument „Prevence a ochrana nezletilých ve farnosti: osvědčené postupy“, vydaný Národní službou pro ochranu nezletilých Italské biskupské konference a určený těm, kdo v církevním prostředí formují děti a mládež.

Komplexní, přehledný, prakticky pojatý text poslouží dobře při prevenci sexuálního zneužívání i v našem prostředí. Je konkrétní odpovědí na výzvy papeže Františka vynaložit veškeré úsilí na to, aby se tragédie spjaté se sexuálním zneužíváním neopakovaly.

Publikaci bylo možné vydat díky finanční podpoře nadace Renovabis.

Ochrana nezletilých v církvi

image:Image Jak žít a přežít manželství
Jak žít a přežít manželství Rob Parsons
image:Image Máma v pohodě