Primátor a biskup přivítali mládež z celé země

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace10. 8. 2022, 10.56

Úterní zahájení Celostátního setkání mládeže se ujal královéhradecký biskup Jan Vokál a představitelé města.. Celostátní setkání mládeže potrvá v Hradci Králové do neděle 14. srpna a zúčastní se ho na čtyři tisíce mladých lidí z celé ČR.

image:Image 15/source/orig/14978_12255_0_image.jpg

„Když jsem se dozvěděl, že by se Celostátní setkání mládeže mělo uskutečnit v Hradci Králové, měl jsem obrovskou radost. Naše město  velmi vítá takovou akci a je připraveno se vždy podílet na organizaci podobných „mamutích“ akcí. Přeji si, aby se vám v Hradci Králové líbilo, a přeji vám, abyste si z našeho města odnesli to, co si vy sami z tohoto setkání v našem městě odnést přejete. Přeji vám, abyste v Hradci Králové – Salonu republiky – prožili krásné a smysluplné dny. Děkuji všem organizátorům za přípravu setkání a Biskupství královéhradeckému za nápad uskutečnit Setkání mládeže právě v Hradci Králové,“ řekl několika tisícům mladých hradecký primátor Alexandr Hrabálek.

Pozdravit a přivítat mladou generaci křesťanů přišel na podium v kampusu Univerzity Hradec Králové i královéhradecký biskup Jan Vokál: „Dnešní svět, kdy pandemie ustupuje, kdy už můžeme cestovat, kam jen chceme, nabízí na každém rohu nějakou formu zábavy, festivaly. Může být tedy těžké rozhodnout se, jak strávit prázdninový čas. Vy všichni tady jste si vybrali setkání plné modlitby, na kterém se budete starat o svoji duši a budete prohlubovat svůj vztah ke křesťanskému společenství. Za to vám velice děkuji. Vaši kamarádi a vrstevníci se možná diví, že jste se rozhodli třeba místo pobytu u moře strávit čas při duchovním setkání. Velmi si toho vážím. Přeji vám, abyste tady našli třeba i nové, hluboké přátelství pro celý život, a především vám přeji, abyste se zejména nechali dotknout prstem Božím, abyste ve svém srdci a ve své duši zažili osobní setkání s Bohem, které vás promění a bude vám posilou na vaší další cestě životem.  Děkuji velmi panu primátorovi a všem institucím, díky nimž se může toto naše setkání v Hradci Králové uskutečnit. Milí přátelé, vítejte v našem krásném městě Hradci Králové!“

Mezi účastníky setkání je mimo jiné i biskup Pavel Posád a za sekci mládeže při ČBK také P. Kamil Strak.

Mladí v církvi

image:Image Rozhovory pod věží
Rozhovory pod věží Max Kašparů, Martin Ližičiar
image:Image Ježíš