Přímé přenosy bohoslužeb od 11. do 18. dubna 2022

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Domácí
Datum publikace11. 4. 2022, 9.10

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas a České televizi.

image:Image 11/source/orig/10273_6969_0_prime-prenosy-foto-pavel-langer.jpg

Vedle těchto sdělovacích prostředků lze využít také internetové přenosy bohoslužeb z farností, poutních míst a dalších kostelů. Jejich přehled je k dispozici na webu MseOnline.cz.

Televize Noe nabízí mše svaté od pondělí do středy ve 12.05, uskuteční se v kapli ostravského studia Telepace. Na Zelený čtvrtek stanice v 9.30 nabídne přímý přenos mše svaté se svěcením olejů, kterou bude ve Vatikánu celebrovat papež František, a večer v 18.00 pak mši svatou na památku večeře Páně z ostravského kostela Panny Marie Královny. Velkopáteční obřady Noe odvysílá z pražské katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha, začínají v 18.00. Na Bílou sobotu bude stanice od 20.00 přenášet vigilii z kostela sv. Jana Křtitele v Dolní Lutyni a v neděli pak nabídne mši svatou od 10.00 z kostela sv. Václava v Dolních Bojanovicích, v poledne pak odvysílá také přenos velikonočního požehnání papeže Františka „městu a světu“. Na Velikonoční pondělí pak Noe opět odvysílá bohoslužbu od 12.05 z kaple Telepace.

V nabídce Radia Proglas je mše svatá zařazena v úterý od 18.00 z brněnského kostela sv. Augustina. Bohoslužba na Zelený čtvrtek bude od 18.00 přenášena z pražského kostela Panny Marie Sněžné, velkopáteční obřady od 15.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách a velikonoční vigilie na Bílou sobotu od 20.00 opět z kostela Panny Marie Sněžné. Mše svatá na velikonoční neděli začíná v 9.00 a přenášena bude z kostela Všech svatých v Litoměřicích, v pondělí velikonoční pak bohoslužba v brněnském kostele sv. Augustina začíná v 8.00. Během týdne zve Proglas také k modlitbě růžence: v pondělí, středu a neděli od 18.00 a v úterý, čtvrtek a pátek od 22.30. Ve středu od 15.10 se můžete připojit k modlitbě křížové cesty. A také letos se Proglas připojuje k novéně k Božímu milosrdenství, modlitbu korunky si proto lze naladit na Velký pátek ve 14.00 a další dny v 15.00.

Česká televize odvysílá v neděli na ČT2 od 9.30 mši svatou z kostela sv. Tomáše v Brně, celebruje Mons. Jan Mráz. Před polednem pak nabídne i přenos velikonočního požehnání papeže Františka Urbi et Orbi.

Televize Noe

pondělí 11. 4., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

úterý 12. 4., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

středa 13. 4., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

Zelený čtvrtek 14. 4.
9.30: mše svatá z Vatikánu se svěcením olejů
18.00: mše svatá na památku večeře Páně z kostela Panny Marie Královny v Ostravě

Velký pátek 15. 4., 18.00: památka Umučení Páně z katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze

Bílá sobota 16. 4., 20.00: velikonoční vigilie z kostela sv. Jana Křtitele v Dolní Lutyni

Velikonoční neděle 17. 4.
10.00: mše svatá z kostela sv. Václava v Dolních Bojanovicích
12.00: Urbi et Orbi – přímý přenos velikonočního požehnání papeže Františka

Velikonoční pondělí 18. 4., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

Radio Proglas