Přímé přenosy bohoslužeb od 26. září do 2. října 2022

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Domácí
Datum publikace26. 9. 2022, 9.28

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas, České televizi a Českém rozhlasu.

image:Image 17/source/orig/16826_14271_0_prime-prenosy-foto-pavel-langer.jpg

Vedle těchto sdělovacích prostředků lze využít také internetové přenosy bohoslužeb z farností, poutních míst a dalších kostelů. Jejich přehled je k dispozici na webu MseOnline.cz.

Česká televize nabídne na svém druhém programu ve středu 28. září od 10.00 mši svatou z Národní svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi, kterou zde budou slavit čeští a moravští biskupové, hlavním celebrantem bude arcibiskup Jan Graubner. Tutéž bohoslužbu lze sledovat i prostřednictvím Českého rozhlasu (stanice Vltava) a také na televizi Noe.

Ta vedle toho nabídne i mše svaté v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek, začínají ve 12.05 v kapli ostravského studia Telepace. A mši svatou odvysílá Noe také v neděli od 10.30.

Radio Proglas vysílá bohoslužby v úterý, čtvrtek a pátek od 18.00, tento týden to bude z rozhlasové kaple Svatého Ducha, pražského kostela Panny Marie Sněžné a kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách. O slavnosti sv. Václava stanice nabídne mši svatou v 9.00 z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou. V neděli od 9.00 pak odvysílá bohoslužbu z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích. Během týdne zve Proglas také k modlitbě růžence: v pondělí a středu od 18.00 a v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu od 22.30. V pátek od 15.10 se pak můžete připojit i k modlitbě korunky k Božímu milosrdenství.

Televize Noe

pondělí 26. 9., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

úterý 27. 9., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

středa 28. 9., 10.00: mše svatá z Národní svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi, celebruje arcibiskup Jan Graubner