Přímé přenosy bohoslužeb od 28. listopadu do 4. prosince 2022

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace28. 11. 2022, 9.25

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas a Českém rozhlasu.

image:Image 20/source/orig/19997_17490_0_prime-prenosy-foto-pavel-langer.jpg

Vedle těchto sdělovacích prostředků lze využít také internetové přenosy bohoslužeb z farností, poutních míst a dalších kostelů. Jejich přehled je k dispozici na webu MseOnline.cz.

Televize Noe nabízí v pondělí od 18.00 přímý přenos mše svaté z kostela sv. Mikuláše v Praze na Malé Straně, u příležitosti svátku sv. Barbory, patronky hasičů, ji zde celebruje kardinál Dominik Duka a kázat bude arcibiskup Jan Graubner. Ve středu a čtvrtek stanice vysílá bohoslužby od 12.05 z kaple ostravského studia Telepace a v pátek od 6.30 rorátní mši svatou z kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Valašském Meziříčí. Nedělní mše svatá pak začíná v 10.30.

Radio Proglas vysílá bohoslužby v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek od 18.00: v pondělí bohoslužbu slova s jáhnem Janem Špilarem a další dny mše svaté z rozhlasové kaple Svatého Ducha, pražského kostela Panny Marie Sněžné a brněnského kostela sv. Augustina. Z posledně zmiňovaného stanice odvysílá také rorátní mši svatou v sobotu od 6.30. V neděli od 9.00 pak nabídne mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích. Během týdne zve Proglas také k modlitbě růžence: ve středu od 18.00 a v úterý a pátek od 22.30. Zpravodajský růženec naladíte každou sobotu v 18.10. V pátek od 15.10 se pak můžete připojit i k modlitbě adventních litanií. Každou neděli v 18.00 nabízí Proglas „Průvodce modlitbou“ a v 18.25 se pak lze připojit k modlitbě za rodiny.

Český rozhlas, stanice Vltava, svým posluchačům nabídne přenos mše svaté, kterou bude v neděli od 9.00 v kostele sv. Prokopa v Praze na Žižkově celebrovat P. Vít Uher.

Televize Noe

pondělí 28. 11., 18.00: mše svatá z kostela sv. Mikuláše v Praze na Malé Straně u příležitosti svátku sv. Barbory, patronky hasičů; celebruje kardinál Dominik Duka OP, káže arcibiskup Jan Graubner

středa 30. 11., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

čtvrtek 1. 12., 12.05: mše svatá z kaple Telepace