Přípravy Světových dnů mládeže jsou v plném proudu

Autor: Kateřina Odvodyová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Datum publikace19. 10. 2022, 18.41

V těchto dnech probíhá ve Fatimě přípravné setkání Světových dnů mládeže, které se uskuteční v létě 2023 v Lisabonu. Za Sekci pro mládež se ho účastní P. Roman Kubín, ředitel této Sekce, který nám průběh příprav krátce okomentoval.

image:Image 18/source/orig/17977_01-lisabon.jpg
Foto: Archiv P. Romana Kubína

"Takové přípravné setkání se vždy pořádá před Světovým dnem mládeže a odehrává se právě v těchto dnech ve Fatimě," uvádí otec Roman. V portugalském poutním místě je proto v těchto dnech shromážděno přes 300 zástupců z biskupských konferencí, diecézí, hnutí a komunit z celého světa, které jsou zapojeny do pastorace mládeže. Přípravné dny jsou nabité pracovními aktivitami, ale je prostor i na setkání napříč národy.

Během příprav byl účastníkům představen celý koncept nadcházejících Světových dnů mládeže včetně logistiky, dobrovolnické služby atd. "Součástí našeho programu jsou i společné mše svaté, modlitby za Světové dny mládeže, ale i modlitba růžence, protože zde ve Fatimě je cítit velmi hluboké a hmatatelné duchovní zázemí. Setkávání se zástupci různých národů a skupin v církvi je pro nás obohacení v rámci celého církevního společenství," uvádí P. Roman Kubín a pokračuje, "vidíme zde velké nadšení a otevřenost pro všechny poutníky, kteří chtějí v roce 2023 do Lisabonu přijet a naše mladé sem srdečně zveme."

Světový den mládeže (SDM) je setkání mladých lidí z celého světa s papežem. Je to také pouť, oslava mládeže, vyjádření univerzální církve a intenzivní okamžik evangelizace pro svět mladých. Slaví se na diecézní úrovni na Květnou neděli a každé dva, tři nebo čtyři roky jako mezinárodní setkání ve městě vybraném papežem za účasti Svatého otce. Sdružuje miliony mladých lidí, aby oslavili svou víru a pocit sounáležitosti s církví.

Světové dny mládeže Mladí v církvi

image:Image Láska tvoří krásu
Láska tvoří krásu Marek Vácha
image:Image Chcete se dostat do ráje?
Chcete se dostat do ráje? Eduard Martin
image:Image Mše svatá pro začátečníky i mírně pokročilé
Mše svatá pro začátečníky i mírně pokročilé Radek Tichý
image:Image Parabible