Program papežských bohoslužeb na dobu vánoční

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Datum publikace30. 11. 2022, 16.06

Vatikán dnes zveřejnil přehled bohoslužeb, kterým bude Svatý otec František předsedat ve vánoční době a jejichž dějištěm bude s jedinou výjimkou vždy svatopetrská bazilika.

image:Image 21/source/orig/20191_17693_0_844.jpeg

Vatican News

Vigilii ze slavnosti Narození Páně, 24. prosince, bude Svatý otec slavit v chrámu sv. Petra od 19:30. Následujícího dne, na Boží hod vánoční 25. prosince, pronese v pravé poledne poselství spojené s  apoštolským požehnáním „Urbi et Orbi“ z lodžie vatikánské baziliky.

Poslední den kalendářního roku, 31. prosince, povede papež modlitbu prvních nešpor ze slavnosti Matky Boží, Panny Marie, spolu s děkovným Te Deum za uplynulý rok, od 17 hodin ve Vatikánské bazilice. Tamtéž bude následujícího dne, 1. ledna, od 10 hodin dopoledne předsedat liturgii ze zmíněné mariánské slavnosti. Na Nový rok připadne zároveň 61. Světový den míru.

O slavnosti Zjevení Páně, 6. ledna, bude papež sloužit mši svatou ve Svatopetrské bazilice rovněž od 10 hodin dopoledne, a o dva dny později, 8. ledna, na svátek Křtu Páně, udělí od 9:30 v Sixtinské kapli křest několika dětem převážně vatikánských zaměstnanců.

Papež František Liturgie a bohoslužby

image:Image Eucharistie - srdce církve
Eucharistie - srdce církve papež František
image:Image Bratr František + Člověk František
Bratr František + Člověk František Gerhard Mester
image:Image 365 dní s Benediktem XVI.
365 dní s Benediktem XVI. Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.
image:Image Žijeme v době papeže Františka
Žijeme v době papeže Františka Michal Altrichter