Rok rodin vyhlášený papežem se chýlí ke konci

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace25. 6. 2022, 12.57

Rok rodin končí, v rodinách však život pokračuje.

image:Image 14/source/orig/13399_10418_0_image.jpg

Diecézní biskup Jan Vokál prožije  závěr Roku rodin mezi rodinami, které přijedou do Hoješína za řeholním společenstvím sester františkánek.

"Panna Maria  má ve svém srdci Ježíše a na jeho lásku odpovídá tak, jak bychom měli odpovídat i my", říká biskup Jan a dodává, že  dnešní podoba rodiny je jiná než před 100 lety,  protože vnější podoba rodin se mění  spolu se společností a jejím ekonomickým či dalším vývojem.  Podle biskupa  Jana není podstatné, jaký model rodiny právě  převažuje, kdo je živitelem rodiny, kdo řídí auto či kdo věnuje přes den více času dětem.  "Podstatné je,  aby naše rodiny byly:

1/ společenství prodlužujícím Boží lásku k člověku

2/ společenstvím zamilovaným do Krista a Jeho Církve

3/ společenstvím žijícím důvěrou v mocnou ochranu v Panny Marie

4/ společenstvím přímo navazujícím  na Boží lásku, tvořící s ní jeden celek.

Je to láska, který se projevuje skutky, nejen pocity, projevující se dále i obětí pro druhého, kterou ve vrcholné podobě sledujeme na kříži", míní diecézní biskup a doporučuje, aby se rodiny zaměřovaly  na podstatu rodinných vazeb a nenechaly se vlákat to půtek  o nepodstatné vnější znaky.

List papeže rodinám

Rok rodiny

image:Image Vztahy v digitálním světě
Vztahy v digitálním světě Gary Chapman, Arlene Pellicane