Reklama
  Hledat
  • Logo Církev.cz | Zprávy
  • Logo Katolický týdeník
  • Logo Karmelitánské nakladatelství
  • Logo E-shop
  • Logo Česká biskupská konference
  • Logo O portálu

  Sbormistrovství chrámové hudby

  Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
  Rubrika: Domácí,Královéhradecká diecéze
  Datum publikace18. 2. 2022, 8.45
  TiskTisk

  Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové připravila nový tříletý bakalářský program.

  Náhled

  Obor je určen pro ty, kdo se zajímají o varhany, sbormistrovství, liturgiku, gregoriánský chorál, zpěv a další témata související s hudbou.

  „Máte rádi poznávání jedinečných varhanních nástrojů, rádi se seznamujete s novými lidmi a chcete zdokonalit své hudební dovednosti? Tak právě obor Sbormistrovství chrámové hudby jsme připravili pro Vás! Jedná se o prezenční bakalářské tříleté studium zakončené státní zkouškou, mimo jiné z liturgiky, dějin hudby a závěrečným bakalářským koncertem. Absolventi po ukončení studia získají titul BcA. - bakalář umění a mohou působit jako sbormistři, varhaníci nebo regenschori“, říká o nově vzniklém oboru František Novák z UHK a dodal, že po splnění talentových zkoušek a doplnění chybějících pedagogicko-psychologických disciplín mohou absolventi pokračovat ve dvouletém navazujícím magisterském studiu v programu Učitelství pro ZUŠ - hra na nástroj a sólový zpěv.

  Kromě studia Sbormistrovství chrámové hudby, nabízí hradecká hudební katedra také učitelský bakalářský obor – hra na varhany, resp. Hra na nástroj se zaměřením na vzdělávání, který se specializuje přímo na studium varhan a navazující magisterský obor připravuje budoucí absolventy přímo na práci učitele ZUŠ.  Více informací o oboru a přijímacím řízení na www.uhk.cz.  

  Přihlásit se je možné do 28. 2. 2022.

  V případě dotazů kontaktujte Mgr. Františka Nováka - frantisek.novak@uhk.cz, nebo doc. PhDr. MgA. Františka Vaníčka, Ph.D. - frantisek.vanicek@uhk.cz.


  Focusy

  Církevní školství Liturgie a bohoslužby

  Mohlo by vás zajímat

  Nový zákon
  Nový zákon Václav Bogner
  Cena: 405 Kč
  Kancionál červený
  Kancionál červený
  Cena: 152 Kč
  Mešní zpěvy
  Mešní zpěvy
  Cena: 85 Kč
  Dodatek ke kancionálu
  Dodatek ke kancionálu
  Cena: 43 Kč

  Související články