Seminář o evangelizaci (nejen pro katechety)

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace2. 8. 2022, 11.23

V sobotu 10. září 2022 proběhne v Novém Adalbertinu v Hradci Králové od 8:30 Seminář o evangelizaci. Tento, již druhý Seminář o evangelizaci se spojí s Diecézním setkáním katechetů a na celou akci jsou tak zváni jak katecheté, tak všichni ostatní diecézané, kterým leží na srdci hlásání radostné zprávy a život podle evangelia.

image:Image 15/source/orig/14752_11825_0_image.jpg

Celý Seminář bude propojovat verš „Když jste uvěřili, přijali jste Ducha Svatého?“ (Sk 19,2). Dopoledne proběhne přednáška Pavly Petráškové, národní koordinátorky charismatické obnovy, na téma „V moci Ducha“. V odpolední části si účastníci budou moci vybrat jeden z nabízených workshopů. Ty budou zaměřené jak na katechezi dětí, tak na evangelizaci "dovnitř" , tedy především uvnitř farnosti.

Workshopy pro katechezi dětí budou následující: „Jak podporovat v dětech dobrý vztah sám se sebou a s Bohem? Aneb učení zkušeností pomocí dramatické výchovy“, „Jak mluvit s dětmi, aby nám rozuměly“ a „Smrt – přirozená součást našeho života, ale jak s ní žít?“.

Mezi workshopy pro evangelizaci ve farnosti budou prezentovány Modlitby matek a Modlitby otců, mládež z kutnohorské farnosti představí způsob, jak může mládež ve farnosti pomáhat s pastorací dětí a posledním nabízeným workshopem bude debata s Pavlou Petráškovou (nejen) na téma hlavní přednášky.

Součástí Semináře bude mše svatá v poledne a na ni navazující oběd v restauraci Nového Adalbertina.

Akce se bude konat pod záštitou generálního vikáře Mons. Jana Paseky.

Přihlašování (nejpozději do pondělí 5. 9. 2022): https://forms.gle/JSKy7ViZKpXtAhBH9

Život z víry

image:Image Evangelizace s odvahou a citem
Evangelizace s odvahou a citem Michelle Moranová
image:Image V co nevěří generace Z
V co nevěří generace Z
image:Image Znova říká Pán: Přicházím ve slávě
Znova říká Pán: Přicházím ve slávě Michal Altrichter
image:Image Světlo světa
Světlo světa Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.