Síť španělských potratových klinik šířila lživé informace, konstatoval soud

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Datum publikace23. 9. 2022, 12.44

Nejvyšší soud ve Španělsku potrestal hlavního provozovatele potratových klinik za "klamavou reklamu", která zamlčuje negativní následky potratů. Minulý týden tak potvrdil rozsudek soudu nižší instance namířený vůči síti 32 nemocnic ACAI, která tvrdila, že potraty jsou "bezrizikovou praxí". Žalobu na tuto společnost podalo španělské sdružení křesťanských právníků (Abogados Cristianos).

image:Image 17/source/orig/16776_potraty.jpeg
Foto: Vatican News

Soud nařídil ACAI zaplatit náklady řízení a zveřejnit rozsudek na svých internetových stránkách. Vzhledem k jeho závažnosti bude "zaslán také všem ministerstvům zdravotnictví ve Španělsku, aby zrušila všechny smlouvy s dotyčnými potratovými klinikami", vysvětlila předsedkyně Abogados Cristianos Polonia Castellanosová.

Společnost například na svých stránkách uváděla, že „ukončení těhotenství je operace, která nezanechá žádné následky, takže pokud znovu otěhotníte, bude to, jako byste bývala nikdy umělý potrat nepodstoupila. Ani v případě vícečetného ukončení těhotenství neexistuje riziko sterility.“

Na konci srpna španělská vláda značně zmínila potratovou legislativu, což vyvolalo velkou kritiku ze strany katolické církve. Lékaři, kteří odmítnou spolupracovat, musí být zapsáni do registru. Dosavadní třídenní lhůta na rozmyšlenou byla zrušena a ženy starší 16 let mohou potrat podstoupit i bez souhlasu rodičů.

Zdroj: Kathpress, www.cath.ch

Život z víry

image:Image Za církev obnovenou a ekumenickou
Za církev obnovenou a ekumenickou Robert Svatoň
image:Image Proměna farnosti
Proměna farnosti James Mallon
image:Image Duchovní otcovství
Duchovní otcovství Jacques Philippe
image:Image Jak zabít Ježíše?
Jak zabít Ježíše? Phillippe Lefebvre