Spolupracovník arcibiskupa Romera odchází na odpočinek

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Datum publikace4. 10. 2022, 15.34

Papež dnes přijal rezignaci biskupa ze San Salvadoru kardinála Gregoria R. Cháveze, významné osobnosti katolické církve Latinské Ameriky. Kardinál Chávez na svůj úřad rezignoval z důvodu věku, v září dosáhl 80 let. Byl blízkým spolupracovníkem zavražděného arcibiskupa Oscara Romera (1917-1980) a jedním z největších zastánců jeho kanonizace v roce 2018.

image:Image 18/source/orig/17347_cardenal-gregorio-rosa-chavez.jpg
Foto: Wikimedia Commons

Sám se do širokého povědomí zapsal jako obhájce chudých a zprostředkovatel smíru mezi salvadorskou vládou a ozbrojenými gangy. Je také prezidentem Katolické charity jak v Salvadoru, tak pro celou Latinskou Ameriku. Jeho jmenování kardinálem z rozhodnutí papeže Františka v roce 2017 bylo poměrně překvapivé, protože ve své arcidiecézi San Salvador plnil funkci pouze pomocného biskupa.

Zdroj: Kathpress, Wikipedia

Biskupové

image:Image Moje dlouhé mlčení
Moje dlouhé mlčení Erika Bezdíčková