Stát Vatikán se zavázal snížit emise

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Datum publikace4. 10. 2022, 10.13

Vatikán se ode dneška připojuje k Pařížské klimatické dohodě k omezení skleníkových plynů, kterou dosud ratifikovalo kolem 200 států světa. V den liturgické památky sv. Františka z Assisi se tak Vatikánský městský stát zavazuje snížit do roku 2050 emise na nulu.

image:Image 18/source/orig/17337_ekologie.jpg
Foto: Pixabay

Svatý stolec chce také podporovat vzdělávání v oblasti integrální ekologie. Při této příležitosti také dnes pořádá konferenci na téma „Péče o společný domov“ v návaznosti na encykliku papeže Františka o životním prostředí Laudato si. Vystoupí na ní například předseda Papežské akademie věd Joachim von Braun, vatikánský státní sekretář kardinál Pietro Parolin či prefekt Dikasteria pro službu integrálnímu lidskému rozvoji kardinál Michael Czerny.

Zdroj: Kathpress

Život z víry